SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

TP-LINK TL-PA6010KIT zaistí prenos dát po elektrických rozvodoch s rýchlosťou až 600 Mbit/s

Tlačové správy
0
Spoločnosť TP-LINK, celosvetový dodávateľ domácich a SOHO sieťových produktov, prináša na pulty slovenských obchodov set powerline adaptérov s označením TL-PA6010KIT. Novinka obsahuje dve zariadenia TL-PA6010, ktoré po zapojení do bežnej elektrickej zásuvky premenia existujúce elektrické rozvody na vysokorýchlostnú dátovú sieť s priepustnosťou až 600 Mbit/s. Všetkých priaznivcov kvalitnej filmovej produkcie bude určite zaujímať, že takéto riešenie je dostatočné aj pre streamovanie niekoľkých HD alebo dokonca 3D filmov zároveň.

TL-PA6010_3.jpg

Multimediálna zábava v každej miestnosti
Dvojica zariadení TL-PA6010 dokáže vďaka technológii HomePlug AV poskytnúť stabilný a vysokorýchlostný prenos dát na vzdialenosť až 300 metrov. Je preto vhodným nástrojom k vytvoreniu jednotnej siete, ku ktorej môže byť pripojená široká škála domácich zariadení počínajúc počítačmi a hernými konzolami cez set-top boxy, IPTV a tlačiarne až po NAS úložiská. Prenášané dáta sú navyše šifrované pomocou AES, používateľ preto nemusí mať obavy z ohrozenia súkromia a bezpečnosti svojich súborov.

Nenápadné a úsporné
Powerline adaptéry TL-PA6010 sú vďaka výške 6,3 cm, šírke 4,7 cm a bielej povrchovej úprave po zasadení do elektrických zásuviek veľmi nenápadné a nepôsobia rušivým dojmom. Ethernetový port, prostredníctvom ktorého sú dáta prenášané, sa nachádza na spodnej strane zariadení.

Vďaka prepracovanému úspornému režimu sa vyznačujú tiež nízkou energetickou náročnosťou. Pokiaľ určitú dobu nedochádza k prenosu alebo príjmu dát, prejdú adaptéry automaticky z prevádzkového režimu do „Power-Saving" módu a v závislosti na konkrétnych podmienkach tak môžu ušetriť až 80 % potrebnej elektrickej energie.

Jednoduché zapojenie a optimalizácia prenosu
Pretože zariadenia fungujú na princípe „plug and play", nie je k vybudovaniu siete potrebná žiadna inštalácia. Adaptéry stačí iba pripojiť do elektrickej zásuvky a stlačiť tlačidlo pre párovanie. Tým dôjde k automatickému vyhľadaniu druhého adaptéru v sieti a vzájomnému spárovaniu.

Zariadenia ďalej disponujú funkciou QoS (Quality of Service), vďaka ktorej sú schopné optimalizovať prenos dát v závislosti na ich type. Používateľ si zvolí, k akému účelu chce sieť v danom okamžiku používať - či už sa jedná o surfovanie na internete, hranie on-line hier, streamovanie audio/video alebo VoIP - a QoS prispôsobí parametre prenosu tak, aby čo najviac vyhovoval zvolenému účelu.

Set powerline adaptérov TP-LINK TL-PA6010KIT zakúpite u obchodných partnerov spoločnosti TP-LINK za odporúčanú koncovú cenu 84,11 € vrátane DPH.

Kľúčové vlastnosti

  • Štandard HomePlug AV umožňuje dátový prenos po elektrickej sieti rýchlosťou až 600 Mbit/s do vzdialenosti až 300 metrov.
  • K prevádzke nie sú potrebné žiadne nové drôty - sú využívané existujúce elektrické rozvody.
  • Úsporný režim umožňuje ušetriť až 80 % potrebnej elektrickej energie.
  • Funkcia Quality of Service optimalizuje parametre siete podľa typu prenášaných dát.

TL-PA6010_3_tab.jpg

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať