SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Takto budú vyzerať ľudia na home office o 25 rokov

1

Rozšírenosť práce na diaľku výrazne vzrástla po vypuknutí pandémie COVID-19. Aj s odstupom rokov niektorí ľudia uprednostňujú prácu z domu, ktorá je prísľubom flexibility, rovnováhy medzi pracovným a súkromným životom a úspory nákladov. Hoci táto zmena paradigmy nepochybne priniesla množstvo výhod, umelá inteligencia vyslovila chmúrnu predpoveď, ktorá vrhla tieň na zdanlivo idylickú budúcnosť práce na diaľku. Podľa predpovede vyhľadávača pracovných miest DirectApply sa o 25 rokov môžu pracovníci na diaľku len málo podobať na svojich súčasných kolegov.

Kedysi živí a energickí ľudia, ktorí prijali prácu na diaľku ako životný štýl, sa zmenia na bledý, zhrbený druh s telom fyzicky zničeným izoláciou a digitálnym preťažením. Umelá inteligencia vytvorila vizuálnu reprezentáciu menom Susan, ktorá má po 25 rokoch práce na diaľku zlý zrak, „technický krk“, zapálené oči, hrozné držanie tela a nadváhu. Hoci model nemusí byť reálny, fyzické dôsledky práce na diaľku budú aj tak alarmujúce.

Nedostatok primeraného pohybu môže viesť k prudkému nárastu obezity, kardiovaskulárnych ochorení a porúch pohybového aparátu. Zhrbené plecia sa môžu stať charakteristickým znakom budúcich pracovníkov na diaľku. Namáhanie očí v dôsledku dlhodobého vystavenia umelému svetlu ešte viac zhorší fyzickú záťaž, čo povedie k rozmazanému videniu, bolestiam hlavy a únave očí. Psychické vypätie pri práci na diaľku znásobuje fyzickú záťaž.

Nedostatok osobných kontaktov a nejasné hranice medzi pracovným a osobným životom povedú k vyhoreniu a neschopnosti odpojiť sa, čo ešte viac prehĺbi psychickú záťaž. Na udržanie zdravého životného štýlu psychologička Dr. Rachel M. Allanová navrhuje dodržiavať zdravý režim, spájať sa s ľuďmi akýmkoľvek iným možným spôsobom a cvičiť. „Dlhodobý pobyt bez kontaktu s ľuďmi môže viesť k vyššej hladine stresového hormónu kortizolu, ktorý zvyšuje krvný tlak a má škodlivé účinky na fyzické zdravie.“

Zdroj: cryptopolitan.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

už dnes... reakcia na: Takto budú vyzerať ľudia na home office o 25 rokov

6.12.2023 08:12
... vidieť ľudí s podobnými vlastnosťami, ako je popísané v článku. Poznám niekoľko takých jedincov, sú na vrchole pracovnej vlny, s chronicky zapálenými spojivkami, odtrhnutými od reálneho života, zhrbení, frustrovaní a ... finančne úspešní.
Bude treba vyvinúť mnoho úsilia, aby najmladšia generácia nedopadla práve tak, ako sa píše v článku.
Našťastie, dá sa to.
Na začiatok je nutné vzdelávať, vzdelávať široké masy šudí ľudí o sociálnych a zdravotných aspektoch práce s ITK.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať