SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

V košickom VÚSCH spustili interaktívny TV systém na izbách pacientov

Tlačové správy
1

Na všetkých pacientskych izbách Východoslovenského ústavu srdcových chorôb spustili do prevádzky interaktívny multimediálny TV systém. Moderná technológia nielen spríjemní hospitalizáciu vďaka sledovaniu TV programov, rozhlasového vysielania, pohľadov na prírodu či TV archívu, ale počas prípravy na zákrok pacienti prostredníctvom edukatívnych videí porozumejú samotnému zákroku a získajú odpovede na najčastejšie otázky súvisiace s výkonom. Takýto pokročilý systém je nasadený vo VÚSCH prvýkrát v Slovenskej republike a pravdepodobne aj na svete. K jeho finálnej podobe prispeli návrhmi priamo špecialisti ústavu.

SAMSUNG 022024 Advertisement

„Podobne ako v kvalitných päťhviezdičkových hoteloch privíta obrazovka nášho pacienta vlastným menom. Zároveň pacientovi dávame možnosť zistiť viac o priebehu operácie a prispieť tak k jeho psychickej pohode, ktorá, ako vieme, vie významne ovplyvniť priebeh liečby,“ vysvetľuje generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Východoslovenského ústavu srdcových chorôb MUDr. Štefan Lukačín, PhD., MHA. „Je to jedna zo súčastí širšieho úsilia pri nasadení vyspelých technológií na naše pracoviská, medzi ktoré patria: vyvolávací systém, call centrum, upozornenie pacienta prostredníctvom SMS či elektronické objednávanie pacientov na vyšetrenia špecialistom v regióne,“ dopĺňa Lukačín.

„Spolupráca pri implementácii nášho riešenia Hospitality TV do prostredia vysokošpecializovaného pracoviska akým je VÚSCH nám priniesla množstvo podnetov. Tešíme sa, že odborné posúdenie špecialistami ústavu nám umožnilo dodať pre pacientov ešte lepší systém,“ dodáva Attila Pósa, výkonný riaditeľ ANTIK Telecom. Interaktívny TV produkt pre tzv. hospitality prostredie nasadzuje spoločnosť už viac ako 10 rokov na trhoch do hotelov najvyššieho štandardu po celom svete od Strednej Ameriky, Európy, až po Stredný Východ, juhovýchodnú Áziu a Pacifik.

V rámci spustenia nového prvku komfortu boli vybavené všetky pacientske izby novými TV obrazovkami a set-top boxami vo veľmi vysokom rozlíšení 4K a VÚSCH pre riadenie interaktívnych funkcií využíva diaľkový prístup bez nutnosti navštíviť izbu. Pacienti na izbách môžu pomocou diaľkového ovládača ovládať všetky funkcie akými sú sledovanie TV programov, rozhlasových programov, kamier, elektronického programového sprievodcu, edukačný obsah o invazívnych operačných výkonoch a ďalšie informácie o pracoviskách ústavu podľa vlastného výberu.

VÚSCH je jedným z troch špičkových ústavov na Slovensku zameraných na liečbu kardiovskulárnych ochorení. Všetky pracoviská kardioústavu sú súčasne klinikami Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach, na ktorých prebieha pregraduálna a postgraduálna výučba. Poslaním VÚSCH je poskytnúť pacientom vysokokvalitnú zdravotnú starostlivosť, zabezpečiť špičkovú úroveň liečebných procesov a zrozumiteľný propacientsky prístup.

ANTIK Telecom je najväčším poskytovateľom gigabitového internetu a služieb zdieľanej ekonomiky na Slovensku. V troch desiatkach miest a viac ako 200 obciach po celom Slovensku prevádzkuje sieť, prostredníctvom ktorej poskytuje telekomunikačné služby - optické a bezdrôtové pripojenie k internetu, telefonovanie, satelitnú aj IP televíziu pre sto tisíc zákazníkov. V desiatkach lokalít poskytuje zároveň služby zdieľanej mobility. Laboratórium spoločnosti ANTIK Telecom sa zaoberá výskumom a vývojom technológií pre digitálne spracovanie obrazu a vývoju zariadení Internetu vecí. Sesterská spoločnosť ANTIK Technology so svojou produkčnou základňou v Ázii sa venuje vývoju, výrobe či distribúcii hi-tech zariadení pre digitálnu televíziu, smarthomes, smartcities, smartmobilitu a zelenú ekonomiku, ktoré využívajú operátori, hotely a mestá na piatich kontinentoch.

Bližšie informácie: Peter Blaas, ANTIK Telecom, s.r.o., Čárskeho 10, 040 01 Košice, tel.: +421 915 694846, e-mail: pr@antik.sk

Zobrazit Galériu

ANTIK Telecom

Všetky autorove články

1 komentár

walmar priligy reakcia na: V košickom VÚSCH spustili interaktívny TV systém na izbách pacientov

16.2.2024 05:02
<a href="http://vpriligys.buzz">does priligy work</a> C reactive protein CRP is an acute phase protein that is secreted by hepatocytes in response to cytokines, including interleukin IL 1, IL 6, and tumor necrosis factor TNF О±
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať