SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Takto by mohli vyzerať v iOS 14 widgety na domovskej obrazovke

1

Nedávno sa objavili správy, že Apple „prvýkrát vyvíja skutočné widgety na domovskú obrazovku iPhonu a iPadu“ pre iOS 14. Teraz Parker Ortolani vytvoril nový koncept, ktorý ukazuje, čo by sa mohlo páčiť používateľom iPhonov. Koncept predstavuje framework SpringKit pre vývojárov, ktorý sa má používať na tvorbu widgetov na domovskú obrazovku iPhonu. Vývojári si môžu vybrať z troch rôznych druhov zobrazenia pre svoje aplikácie:

  • Klasická ikona
  • Nová živá ikona, ktorá môže zobrazovať údaje alebo tlačidlá
  • Widget v plnej veľkosti

Napríklad integrovaná aplikácia Počasie môže ponúknuť živú ikonu, ktorá je o niečo väčšia ako bežná ikona aplikácie zobrazujúca vonkajšiu teplotu a poveternostné podmienky. SpringKit Parkera Ortolaniho by umožnil aj vývojárom tretích strán využiť widgety na domovskej obrazovke.

Napríklad aplikácie ako Overcast by na domovskú obrazovku mohli pridať miniaplikáciu s ponukou prehrávania, ktorá uľahčí hľadanie a prehrávanie najnovších podcastov z vašej knižnice. Widgety v systéme iOS 14 by sa veľmi líšili od súčasných pripnutých widgetov v iPad 13. Mohli by sa voľne pohybovať po ploche podobne ako ikony aplikácií. Táto funkcia je však vo fáze implementácie a Apple môže aj upustiť od jej použitia.

Zdroj: 9to5mac.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Apple iPhone smartfon iOS telefon MacBook dizajn displej

1 komentár

. reakcia na: Takto by mohli vyzerať v iOS 14 widgety na domovskej obrazovke

9.4.2020 21:04
ios10 bol posledny dobry system. 11 odpad, 12 odpad, 13 odpad. Zakladne funkcie na ios nefunguju kopu rokov. Zakladne funkcie sa tam nedaju nastavit. Dufam, ze ios14 uz nebude odpad.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať