SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Takto vyzerá najväčšia 3D vytlačená budova v Európe

Technológie
0

Európska stavba s názvom Wave House, ktorá je výsledkom spolupráce medzi firmami a technologickými expertmi, je najväčšou 3D vytlačenou konštrukciou v Európe. Ide o dátové centrum pre cloud computing v nemeckom Heidelbergu, ktoré bolo vďaka technológii 3D tlače postavené len za 140 hodín. 3D tlačiareň použila na stavbu vonkajších stien recyklovateľnú „zmes podobnú cementu“, tlačila rýchlosťou 4 štvorcové metre za hodinu, pričom emitovala do ovzdušia výrazne menej znečistenia ako tradičné metódy.

Tradičné stavebné materiály sa podieľajú na celosvetovom znečistení ovzdušia deviatimi percentami a očakáva sa, že ich používanie sa do roku 2060 zdvojnásobí. Jedinečné budovy zhotovené 3D tlačou, ako je Wave House, by sa mohli stať štandardnejšou súčasťou úsilia o rýchlu a udržateľnú výstavbu budov.

V prípade typicky utilitárnych štruktúr, ako sú dátové centrá, môže výsledok dokonca pôsobiť trochu umelecky. Budova má vertikálne hrebene, valcovité prvky a vlnovité vzory, čo jej dodáva vzhľad hollywoodskych filmových kulís. Časozberné video ukazuje, ako sa tlačiareň pohybuje sem a tam po konštrukcii a pridáva vrstvy materiálu.

Zdroj: thecooldown.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať