SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Tatra banka predstavila nové dizajny platobných kariet

Tlačové správy
0

V historickej budove Klingerovej továrne na Továrenskej ulici Tatra banka slávnostne uviedla nové dizajny platobných kariet, inšpirovaných dielami súčasných slovenských výtvarníkov, dizajnérov a fotografov. Za účasti umelcov, odbornej verejnosti a novinárov Tatra banka predstavila ManifestTB, jedinečný dokument, ktorý nesie myšlienku o šírení umenia medzi ľudí a zároveň uvádza nové dizajny kariet. Umelci predstavili nielen nové platobné karty, ale i originálne diela, ktorými boli karty inšpirované.

Na platobných kartách Tatra banky boli v posledných 17-tich rokoch zobrazované podpisy významných osobností slovenskej kultúry. Nosným vizuálnym prvkom boli jednoduché a decentné motívy s podpisom Hviezdoslava, Jesenského, Figuli a Tajovského – osobností, ktoré boli v minulosti späté s Tatra bankou.

K stabilným dizajnom Tatra banka pravidelne prinášala pre svojich klientov limitované edície kreditných kariet, inšpirovaných dielami laureátov Ceny Nadácie Tatra banky za umenie. V posledných rokoch ste tak mohli vlastniť kartu venovanú napríklad spisovateľovi Rudolfovi Slobodovi, jazykovedcovi Ľuborovi Králikovi alebo autorom publikácie CVERNOVKA, Martinovi Mistríkovi a Viliamovi Csinovi.

Tatra banka a umenie

Tatra banka je dlhodobo podporovateľom umenia a to nie len formou dlhoročných partnerstiev so Slovenským národným divadlom a Slovenskou národnou galériou, ale ja vďaka grantovým programom Nadácie Tatra banky a oceneniu Cena Nadácie Tatra banky za umenie, ktoré každý rok udeľuje.

Platobné karty sú jediným hmotným produktom banky, ktorý klienti vlastnia. Práve preto vnímame zmenu ich vizuálu ako zásadný krok a bolo pre nás prirodzené, inšpirovať sa pri tvorbe dizajnov práve umeleckými dielami autorov, ktorí sú súčasťou Ceny Nadácie Tatra banky za umenie. Vďaka nim sme spoločne povýšili platobné karty na jedinečný kus umenia, ktorý môže mať v každodennom živote pri sebe každý náš klient. Veríme, že umenie má zmysel len keď je medzi ľuďmi“, priblížil proces rozhodovania o zmene Michal Liday, generálny riaditeľ Tatra banky.

Nové platobné karty

Na nové dizajny kreditných kariet Tatra banky sa môžete tešiť už od 1.1.2020, debetné karty s novými vizuálmi budú pre klientov dostupné od 1. 4. 2020.

Nová kreditná karta VISA štandard zlatá:

inšpirovaná fotografiou z cyklu Mýtus od fotografky Miloty Havránkovej

Nová kreditná karta VISA štandard súkromná:

inšpirovaná fotografiou Origins zo série Swimming pool od fotografky Márie Švarbovej

Nová kreditná karta VISA zlatá firemná:

inšpirovaný linorytom uznávaného dizajnéra Miroslava Cipára

Nová kreditná karta VISA štandard firemná:

zobrazujúca skicu k šatám pre Adelu Vinczeovú od módneho návrhára Lukáša Krnáča

Nová kreditná karta VISA Platinum:

inšpirovaná dielom „+&-“  od výtvarníka Ašota Haasa

 
   

Nová debetná karta Visa Electron štandard:

zobrazujúca okuliare z kolekcie Collection 1 navrhnuté dizajnérmi crafting plastics! studio, Vlastou Kubušovou a Miroslavom Králom

Nové debetná karta Visa Electron Premium Banking:

inšpirovaná obrazom Spiaca voda II. od výtvarníka Erika Šille

Nová debetná karta Visa Electron Private Banking:

inšpirovaná obrazom zo série Snow and Dust od výtvarníčky Lucie Tallovej

Nová debetná karta Visa Electron firemná:            

špeciálne navrhnutá grafickou dizajnérkou Mikinou Dimunovou 

Nová debetná karta Visa Electron detská:

inšpirovaná sukňou z kolekcie FULLOVE navrhnutej dizajnérmi Lenkou Sršňovou a  Ondrejom  Jóbom

 

Zobrazit Galériu

Tatra Banka

Všetky autorove články
Tatra banka karty platba

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať