SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Technológia Panasonic pomáha šíriť koncerty Berlínskej filharmónie v 4K / HDR kvalite

Tlačové správy
0

Spoločnosť Panasonic dnes oznámila spustenie nového video systému, ktorý vylepšuje vlastnosti Digital Concert Hall, internetovej streamingovej platformy Berlínskej filharmónie (BPH).2 Prechod z bežného vysokého rozlíšenia (HD) na 4K s podporou vysokého dynamického rozsahu (HDR) bude využívať end-to-end video technológie, ktoré podporujú potreby koncivých užívateľov.

Spoločnosť Panasonic spolupracuje s BPH na vývoji technológií od januára 2017 a skúma možnosti, ako priniesť do domácností i do áut atraktívne a autentické zážitky z koncertnej siene.

Prechod na vyššiu kvalitu 4K s HDR pre potreby platformy Digital Concert Hall bol jedným z hlavných cieľov tohto spoločného projektu. Od júla 2017 inštalovala spoločnosť Panasonic svoje najmodernejšie video zariadenie 4K / HDR do koncertnej siene a nahrávacieho štúdia BPH. Okrem vybavenia pre profesionálne použitie, vrátane deviatich vysielacích kamier, siedmich monitorov a prepínačov, boli nainštalované aj dva OLED televízory (65EZ1000 / 55EZ950) na kontrolu video výstupov, ktoré majú byť distribuované koncovým užívateľom v domácnostiach.

Koncertná sezóna 2017/2018 BPH, ktorá začala otváracím koncertom 25. augusta, je už šírená prostredníctvom tohto nového zariadenia. Vysoko kvalitné záznamy vo formáte 4K / HDR z koncertov budú od polovice septembra vysielané do celého sveta.  Nová služba pre televízory a rekordéry/prehrávače Blu-ray diskov bude majiteľom kompatibilných produktov Panasonic k dispozícii 120 dní, a následne bude jej distribúcia rozšírená. Služba Digital Concert Hall poskytne divákovi priamo  doma autentický zážitok z koncertnej siene šírený prostredníctvom videa s vysokým rozlíšením.

Spoločnosť Panasonic spolupracuje s producentmi a zvukovými technikmi BPH aj na vývoji svojich audio a video zariadení Technics, ktoré reprodukujú vysoko kvalitný zvuk, a vyvolávajú tak u divákov/poslucháčov emócie.

Vďaka spolupráci s BPH prinesie Panasonic divákom nové, impozantné a hlboké zážitky a ďalej prispeje k rozvoju audiovizuálnej kultúry prostredníctvom prepojenia tradícií a inovácií.

Panasonic

Všetky autorove články
Panasonic

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať