PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Telekom podpísal zmluvu so slovenským startupom Thapir

Telekomunikácie
0

Blesk_telekom.jpg Inkubátor hub:raum Krakow, vytvorený skupinou Deutsche Telekom a podporovaný spoločnosťou Slovak Telekom, podpísal zmluvu so slovenským startupom Thapir.

Thapir je pôvodný slovenský startup. Mobilná aplikácia na základe geolokačnej technológie automaticky vyhľadáva udalosti, ktoré sa udejú v lokalite používateľa v najbližšom čase. Môže ísť o koncerty, divadelné predstavenia, športové zápasy, ale aj aktuálne prebiehajúce zľavy alebo akcie. Sprevádza udalosťami v okolí nielen v slovenských, ale aj európskych či svetových veľkomestách. Okrem podrobných informácií o akciách umožňuje aj navigáciu k miestu konania či vyhľadávanie udalostí na základe zadanej adresy. V súčasnosti je k dispozícii verzia pre operačný systém iOS.

Martin Horváth, spoluzakladateľ a CEO Thapir: „Získať pre náš projekt natoľko silného partnera, ako je Slovak Telekom, znamená pre nás úžasné možnosti využitia synergií na našom domácom trhu, podporu pri vývoji produktu, ale aj príležitosť vstúpiť na zahraničné trhy s pôsobnosťou skupiny Deutsche Telekom."

Súčasťou dohody je plánované rozšírenie aplikácie aj na platformu Android. Slovak Telekom zabezpečí podporu, marketingové aktivity a poskytne svoje know-how. V budúcnosti sa otvárajú ďalšie možnosti na prepojenie služby s existujúcimi produktmi Slovak Telekomu.

Peter Helexa, senior manažér stratégie a rozvoja nového podnikania v Slovak Telekom: „Slovak Telekom plánuje ďalej podporovať začínajúce slovenské firmy a startupy. Stretávame sa u nás s množstvom šikovných mladých ľudí, ktorí majú skvelé nápady a chuť realizovať ich vo väčšom rozsahu. Chceme im ponúknuť túto možnosť spolu s našimi skúsenosťami, know-how, marketingovou silou a financovaním, aby mohli realizovať svoje vízie."

Pridať komentár