SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Tepovač kobercov a vysávač Parkside PWS 20 C2

0

Tepovač je určený na mokré čistenie kobercov čalúnenia alebo autosedadiel. Dá sa použiť aj ako vysávač na mokré a suché vysávanie s vreckom. Nádoba na vodu a čistiaci prostriedok má objem 4 litre, nádoba, do ktorej sa vysáva 20 litrov. Nástrekový tlak je 2 bary a prietok 1 l/min.

Tepovač má sieťový kábel dlhý 7,5 m pre pracovný dosah až do 9,5 m. Príkon tepovača je 1 600 W, z toho 38 W pripadá na čerpadlo čistiacej kvapaliny a zvyšok na sanie. Čerpadlo aj sací ventilátor je vo veku, ktoré sa nasadzuje na antikorovú nádobu s objemom 20 litrov. Na kuželi ktorým sa nasáva vzduch je odoberateľný molitanový filter, pod ktorým je plavák. Účelom tohto plaváku je pri mokrom vysávaní, keď hladina kvapaliny v nádobe dosiahne určitú hranicu z bezpečnostných dôvodov uzatvoriť otvor, ktorým sa nasáva vzduch, prípadne kvapalina. V spodnej časti nádoby je otvor na vypúšťanie vody, zvonka má uzáver, ktorý sa dá odskrutkovať. Takéto vypúšťanie špinavej vody je oveľa praktickejšie ako vylievanie.

Pri vysávaní prachu a drobných nečistôt sa do nádoby vkladá papierové vrecko, ktoré má štandardné rozmery, takže do vysávača pasuje akékoľvek vrecko do priemyselných alebo dielenských vysávačov. S vreckom samozrejme môžete vysávať len nasucho. Odporúčame nechať nasadený aj molitanový filter. Keby sa náhodou a vrecko roztrhlo, prach sa nedostane dovnútra turbíny a následne do miestnosti. Parkside PWS 20 C2 je teda univerzálny vysávač na suché aj mokré vysávanie, takže s ním môžete povysávať aj garáž, či dielňu, prípadne ho môžete použiť na odsávanie pilín k nejakému stroju. Primárnym určením je samozrejme čistenie kobercov, čalúnenia a podobne. Vysávač má aj jednoduchú reguláciu sacieho výkonu tak, že otvoríte prívod na prisávanie vzduchu cez rukoväť.  Potom sa bude prisávať falošný vzduch takže v konečnom dôsledku bude mať vysávač menší sací výkon.

Zdroj: Lidl

Popri hadici na nasávanie prachu a tekutiny je vedená aj priesvitná hadička na dávkovanie vody s čistiacim prostriedkom. V balení nájdete aj vzorku  čistiaceho prostriedku na koberce. Samozrejme môžete použiť akýkoľvek čistiaci prostriedok na tepovanie v pomere s vodou, ktorý odporúča výrobca.

Maximálna rýchlosť dávkovania čistiacej kvapaliny  maximálna je 1 liter za minútu. Na rukoväti je aretovateľná páčka na uzatváranie a otváranie prívodu čistiacej kvapaliny. Vo vnútri je pravdepodobne nejaký mechanizmus, ktorý stláča silikónovú hadičku a takto ju uzatvára.

Pomer medzi objemom nádoby na čistiaci prostriedok 4 litre a 20 litrov zbernej nádoby vám zaručí, že ani trojnásobnom naplnení čistiacim prostriedkom nádobu nezaplníte. Na jedno naplnenie 4 litrami kvapaliny sa dá vytepovať stredne veľký koberec. Nádoba na čistiacu kvapalinu je veľmi praktická, takže ľahko sa do nej nalieva a ľahko sa nasadzuje. V príslušenstve sú 2 tepovacie nadstavce širší na podlahu, napríklad na dlaždičky a užší na tepovanie kobercov. Obidva sa nasadzujú súčasne na hadicu aj na tenkú hadičku

Zdroj: Lidl

Samostatne sa zapína sanie a samostatne čerpadlo na dávkovanie čistiacej kvapaliny. Pri testovaní som s jednou náplňou čistiaceho prostriedku 4 litre vytepoval koberec s rozmermi 4 x 4 metre, jeden gauč a namokro povysával podlahu v bežnej miestnosti. Pohľad na špinavú vodu nasatú z koberca, gauča a podlahy (viď video) dáva najlepšiu predstavu o účinnosti mokrého čistenia.

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Parkside PWS 20 C2 tepovač čistič kobercov

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať