SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Prvá nositeľná klávesnica s ktorou môžete pracovať aj za pochodu

0

Prenosné klávesnice nie sú najnovším vynálezom. Väčšina z nich však vyžaduje, aby ste ich pri používaní položili na stôl. Grab Shell je prvá PC klávesnica, ktorá je navrhnutá na použitie v ruke ako nositeľné zariadenie a vybavená mechanickými spínačmi Cherry MX1A, joystickom, rolovacím kolieskom a rúčkami na prenášanie. Ide o nový typ klávesnice, ktorý umožňuje používanie pri chôdzi. Klávesnica obsahuje klávesy na oboch stranách – na zadnej sú klávesy QWERTY pre vaše prsty a na prednej strane špeciálne funkčné klávesy a ovládacie prvky navigácie pre vaše palce.

GrabShell sa dá použiť dvoma spôsobmi – ako ručný ovládač v režime „zatvorený“ a ako polokonvenčnú klávesnicu po otvorení. GrabShell sa otvára do dosť zvláštneho tvaru s rozdeleným dizajnom, vyzerá ako klávesnica s krídelkami. Špeciálne klávesy ako tlačidlo Enter, numerická klávesnica a klávesy so šípkami sú umiestnené v strede. Stred obsahuje aj jedinečné ovládacie prvky navigácie, ako je rolovacie koliesko, joystick, trackball a prepínač, ktorý pomáha kompenzovať potrebu myši.

Na klávesnici sa nachádzajú aj špeciálne tlačidlá na ľavé a pravé kliknutie spolu s klávesmi vrstiev, ktoré sú novým doplnkom. Grab Shell sa bezdrôtovo pripája k zariadeniam so systémom Windows a Mac OS s možnosťou prepínať medzi nimi. Port USB-C umožňuje klávesnicu nabíjať alebo ju používať v káblovom režime. Vďaka batérii s kapacitou 200 mAh môžete mať klávesnicu nabitú celé mesiace chodenia.

Klávesnica je navrhnutá programátormi a pre programátorov, takže je prispôsobiteľná s možnosťou naprogramovať rôzne stlačenia klávesov, skratky a makrá podľa vašich potrieb. Klávesy sú navyše úplne podsvietené, čo vám dáva možnosť pracovať nielen odkiaľkoľvek, ale v podstate kedykoľvek. Grab Shell je k dispozícii v dvoch farbách – Onyx Black a Moon White. Klávesnica sa bude predávať za 299 USD, dodávky by sa mali začať v júni 2023.

 

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať