ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Tesla umožní nastaviť výšku auta v závislosti od polohy

0

Tesla začala do svojich vozidiel zavádzať novú aktualizáciu softvéru, ktorá prináša niekoľko užitočných nových funkcií. Konkrétne ide o upozornenie na otvorené dvere či okná a schopnosť automaticky upravovať výšku vášho vozidla podľa kontextu, napríklad v závislosti od vašej polohy alebo predchádzajúcich nastavení. Prvá funkcia pošle notifikáciu na váš mobilný telefón, ak necháte kufor alebo dvere otvorené dlhšie ako 10 minút. Takisto vás upozorní, ak sú všetky dvere zamknuté, ale okno ostalo otvorené.

Môže vás to ochrániť pred zatečením dažďovej vody v prípade lejaka. Druhá novinka umožňuje vo vozidlách Model S a Model X nastaviť systém odpruženia na dočasnú alebo trvalú výšku podľa vašej polohy. Ak vám je napríklad nepohodlné zohýbať sa, aby ste sa dostali do svojho auta, môžete nastaviť funkciu Vždy automaticky zdvihnúť na tomto mieste, aby ste zaistili, že vaše auto bude zdvihnuté vyššie, keď je zaparkované na príjazdovej ceste. Po začatí jazdy sa potom vráti k svojej normálnej výške.

Cenovo dostupnejšie vozidlá Model 3 a Model Y nemajú vzduchové odpruženie, ktoré sa dá nastaviť, takže túto funkciu nedostanú. Ďalšia funkcia, ktorá bola súčasťou novej aktualizácie softvéru, je zlepšené nabíjanie cez Powerwall pri prerušení dodávky elektriny. Po novom sa bude auto nabíjať zo záložnej batérie počas výpadku len dovtedy, kým Powerwall nedosiahne minimálnu úroveň nabitia. To zaručuje, že vozidlo nespotrebuje energiu, ktorú by ste radšej využili na svietenie vo vašom dome.

Zdroj: inputmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Tesla auto

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať