TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

ThinkPad oslavuje 25 rokov, toto sú parametre špeciálnej výročnej verzie

0

Lenovo dnes na exkluzívnom evente vo Viedni predstavilo limitovanú edíciu ThinkPad-u, aby oslávilo 25 rokov dizajnových a technologických inovácií. ThinkPad Anniversary Edition 25 je modernou inkarnáciou klasického dizajnu a zahŕňa ikonické “retro” funkcie, ako sú podsvietená 7-radová klávesnica ThinkPad Classic, samostatné tlačidlá hlasitosti, LEDky signalizujúce stav zariadenia a viacfarebné logo.

Návrh konceptu bol predstavený 25. júna 2015, pričom na zbieranie spätnej väzby a preferencií od verných fanúšikov ThinkPad-u z celého sveta boli použité sociálne siete. Až na klasické prvky prichádza ThinkPad Anniversary Edition 25 s úplne vynoveným dizajnom. Poháňa ho Intel Core i7-7500U procesor, samostatná grafická karta NVIDIA GeForce 940MX a 14-palcový full HD dotykový displej. Výkon tohto ‘’Retro’’ ThinkPad-u je tak neporovnateľný s pôvodným 700C.

Pôvodný ThinkPad 700C predstavený 5. októbra 1992 bol navrhnutý Richardom Sapperom a zostrojený v Yamato Labs v Japonsku. Inšpiráciu čerpal z tradičnej japonskej „bento box“ a v priebehu niekoľkých mesiacov vyhral viac ako 300 ocenení.

Vzhľadom k tomu, že technológia pokročila exponenciálnou rýchlosťou, si dizajnéri a inžinieri stojaci za ThinkPad-om kladú za cieľ neustále pretvárať mobilné počítače pri zachovaní pôvodného konceptu. Od ThinkPad-u 701C s ‘’motýľou’’ klávesnicou, ku konvertibilnému notebooku 2-v-1 X1 Yoga s klávesnicou „rise and fall“, urobilo z ThinkPad-u ikonu medzi biznis notebookmi.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
ThinkPad

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať