SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Toshiba predstavuje druhú generáciu brilantných Ultra HD (UHD) televízorov

Tlačové správy
0
84L9363_front_screen_lr.jpg Spoločnosť Toshiba je priekopníkom vo výrobe televízorov s extrémne vysokým Quad Full HD rozlíšením, ktoré je vďaka tomu k dispozícii spotrebiteľom po celom svete. Toshiba Europe GmbH s hrdosťou oznamuje uvedenie radu televízorov L9 - ide o Ultra HD (3 840 × 2 160 pixelov) 3D Smart LED televízory v troch pôsobivých uhlopriečkach obrazovky: 213 cm (84"), 165 cm (65") a 146 cm (58"). Po uvedení menších uhlopriečok bezokuliarových 3D UHD televízorov v roku 2010 v Japonsku prišiel v roku 2012 model ZL2 s uhlopriečkou 140 cm (55") aj na ostatné trhy. Nový rad UHD televízorov Toshiba je druhou generáciou týchto brilantných obrazoviek.

Poháňaná silným procesorom Toshiba CEVOTM 4K, prináša nový rad L9 najvyšší zážitok pre filmy, televízne relácie, hry, statické snímky aj počítačové aplikácie. Predaj tejto novej generácie televízorov začne v Európe v treťom štvrťroku 2013.

Veľké obrazovky si zaslúži to najlepšie rozlíšenie
"Sme radi, že sme svedkami toho, ako na mnoho spotrebiteľov hlboko zapôsobila kvalita obrazu televízorov s UHD rozlíšením," povedal Matt McDowell, marketingový riaditeľ divízie digitálnych produktov a služieb spoločnosti Toshiba Europe GmbH. „Zdá sa, že toto ocenenie ide ruka v ruke s rastúcim dopytom po veľkých uhlopriečkach obrazoviek. A veľké obrazovky si skrátka zaslúži najvyššie rozlíšenie, ktoré je dnes k dispozícii. S viac ako ôsmimi miliónmi pixelmi na UHD displeji môžu diváci v porovnaní so štandardnými HD televízory sedieť bližšie pri obrazovke bez toho, aby boli schopní rozlíšiť jednotlivé body. Okrem toho, že poskytnú ultra hladký a brilantne ostrý obraz, prinášajú tieto displeje tiež skutočný zážitok z prezerania obsahu na rozmerných televíznych obrazovkách v stredne veľkých obývacích izbách."

UHD modely radu L9 sú ponúkané v novom korporátnom dizajne televízorov Toshiba a ešte lepšie tak zapadnú do moderných domácich interiérov. Tento dizajn je charakterizovaný jednoduchým, ale dômyselným návrhom prvkov, ako sú jemne zakrivené hrany a guľatý žiariaci indikátor pohotovostného režimu.

Viac natívneho UHD obsahu
"Globálny elektronický priemysel prijal UHD ako štandard pre novú generáciu televíznych panelov. Preto je pre veľké obrazovky už dnes dostupné veľké množstvo natívneho UHD obsahu. Aj herný vývojári skúmajú UHD televízory ako prostriedok pre výrazné zlepšenie grafickej kvality pri hraní ich hier. A s rastúcim počtom hollywoodskych trhákov buď nakrútených alebo naskenovaných v UHD by mohol byť aj ďalší obsah prevedený do UHD kvality pre vydanie na Blu-ray™ diskoch. Sledovaním filmov v tomto vysokom rozlíšení na UHD televízoroch radu Toshiba L9 môžete zažiť so svojimi najbližšími doma rovnaký zážitok ako v kine, "povedal Matt McDowell." Sú aj iné významné udalosti smerujúce k UHD. Niekoľko hlavných televíznych kanálov už vyhodnocuje možnosti UHD vysielania. Rastie tiež dostupnosť UHD kamier pre bežných spotrebiteľov. UHD televízor je ale už teraz ideálnou voľbou pre zobrazenie fotografií s jasne viditeľnými aj najjemnejšími detailmi."

Poháňané procesorom Toshiba CEVOTM 4K
Televízory Toshiba radu L9 môžu kvalitne prehrávať aj obsah, ktorý pôvodne nebol vytvorený v UHD rozlíšení. Vďaka inteligentnej konverzii a spracovaniu multivláknovým procesorom Toshiba CEVOTM 4K sa HD obrázky automaticky zobrazí vo veľmi vysokej kvalite blížiacej sa UHD. Navyše vysokorýchlostná technológia spracovania obrazu 800 AMR (Active Motion & Resolution) poskytuje živý obraz a mimoriadnu plynulosť v rýchlych scénach. Tým sa výrazne znižuje efekt rozmazania, ktorý býva inak často k videniu u niektorých športov a akčných filmov. Ďalším aspektom prispievajúcim k tomu, že sa budete cítiť ako v kine, je fakt, že všetky modely radu L9 sú pripravené pre zobrazenie Full HD 3D obrazu. Obrie 84" a 65" modely prídu s pasívnou 3D technológiou, akú poznáte z kín, zatiaľ čo 58" model bude mať zabudovanú aktívnu 3D technológiu. Nástroj pre konverziu obrazu z 2D na 3D dodá aj vďaka možnosti nastavenia nový hlboký rozmer aj vašej súčasnej filmovej zbierke v 2D na DVD alebo Blu-ray™ diskoch.

Služby Toshiba Cloud TV
Rad televízorov L9 prináša pre posilnenie televízneho zážitku tiež funkciu Toshiba Cloud TV - úplne nový prístup k televíznej zábave. Podstatou Toshiba Cloud TV je personalizácia - poskytuje odporúčanie obsahu alebo zdieľanie na súvisiacich sociálnych sieťach prispôsobené rôznym užívateľom. Výkonný vyhľadávací nástroj skúma vaše obľúbené žánre a odporúča seriály, relácie, filmy, športové programy a ďalší obsah, ktorý je uvedený v elektronickom programovom sprievodcovi (EPG), v ponuke služieb Video-on-Demand (video na vyžiadanie), alebo uložený na iných zariadeniach v domácej sieti. Okrem toho ponúka prémiové televízne aplikácie a praktické nástroje, ako je webový prehliadač a aktuálne informácie o počasí. Toshiba Cloud TV tiež umožňuje užívateľom jednoduché zdieľanie obsahu z ich mobilných zariadení. Portál ponúka niekoľko televíznych sociálnych služieb - od rodinného kalendára (Family Calendar) a odosielania osobných správ (Personal Messaging), až po živé tweety, ktoré sa dynamicky aktualizujú ihneď potom, čo je program alebo kanál zmenený. Design rozhrania Toshiba Cloud TV je rovnako jednoduchý a elegantný ako celé nové portfólio televíznych setov od Toshiby. Používatelia si tak môžu intuitívne nájsť svoju vlastnú cestu medzi ponúkanými službami.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať