SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Toto je AI Pin, zariadenie s umelou inteligenciou, ktoré nahradí váš smartfón

Technológie
0

Startup Humane, založený bývalými zamestnancami spoločnosti Apple a podporovaný generálnym riaditeľom OpenAI a spoločnosťou Microsoft, prináša na trh svoje nositeľné zariadenie s umelou inteligenciou, nazvané AI Pin. Zariadenie bez obrazovky, s premietaním na ruku a hlasovým ovládaním bude údajne stáť 699 dolárov, čo je o niečo menej ako cena vlajkových smartfónov, ktoré sa ním spoločnosť snaží nahradiť.

AI Pin bude vyžadovať aj mesačné predplatné Humane Subscription vo výške 24 dolárov, za ktoré používateľ získa prístup k mobilným dátam prostredníctvom siete T-Mobile (s telefónnym číslom), cloudovému úložisku na fotografie a videá a neobmedzenému množstvu dopytov pre hlasového asistenta, ktorý využíva modely umelej inteligencie od spoločností Microsoft a OpenAI.

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Imran Chaudri, spoluzakladateľ spoločnosti Humane, na aprílovej prednáške TED Talk predviedol, ako dokáže AI Pin pri prichádzajúcom hovore zobraziť identifikátor volajúceho, okrem toho aj niekoľko iných šikovných funkcií, ako je napríklad sumarizáciu e-mailov za celý deň a identifikáciu potravín a ich výživových hodnôt.  Očakáva sa, že zariadenie bude poháňané technológiou GPT-4. AI Pin bude môcť využívať niekoľko nástrojov umelej inteligencie, ktoré vám pomôžu počas celého dňa. Operačný systém AI Pin sa bude volať Cosmos a zariadenie sa bude dodávať s dvoma magnetickými klipmi, ktoré slúžia aj ako batérie.

Humane ich nazýva Battery boosters a majú udržať nositeľné zariadenie prichytené na košeli alebo iných povrchoch, keď vám premieta relevantné informácie na dlaň alebo skenuje okolie a kladie otázky na základe kontextu. Keď sa jedna batéria vybije, môžete ju jednoducho vymeniť za druhú. Podľa uniknutých informácií bude k ďalším vlastnostiam AI Pin patriť zabudovaný „personálny reproduktor“, možnosť pripojenia k slúchadlám cez bluetooth, Trust Light čiže „svetlo dôvery“, ktoré svieti vždy, keď nositeľné zariadenie nahráva zvuk alebo video, a zabudovaný touchpad na fyzické vstupy.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať