CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Towercom a RTVS rozširujú pokrytie digitálneho rozhlasového vysielania T-DAB+ digitálne rádio už aj z Košíc.

Tlačové správy
0

V štvrtok 7. júla sa spustilo digitálne rozhlasové vysielanie T-DAB+ aj z vysielača Košice – Heringeš na frekvencii 12B s vyžiareným výkonom ERP = 2,0 kW, vertikálnou polarizáciou  a kapacitou digitálneho rozhlasového multiplexu 1,5 Mbits, ktorý poskytuje priestor pre šírenie až 15 rozhlasových a doplnkových služieb. Programová ponuka pozostáva v prvej etape zo štyroch rozhlasových staníc: Rádio Slovensko, Rádio Pyramída, Rádio_FM a Rádio Junior, ktoré sú šírené v modernom kompresnom formáte HE-AAC.

„Aktuálne je skúšobné vysielanie T-DAB+ dostupné v dvoch najväčších slovenských mestách a je predpoklad, že by mohlo byť v tomto roku rozšírené ešte o lokalitu Banská Bystrica. Cieľom skúšobnej prevádzky je overiť reálne parametre digitálneho rozhlasového vysielania pre plánovanie celoplošných T-DAB+ sietí tak, aby sme poslucháčom aj vysielateľom sprostredkovali dokonalý zvukový zážitok,“ povedal Zsolt Nagy, technický riaditeľ Towercom, a.s.

Digitalizácia rozhlasového vysielania je v dnešnom modernom svete prirodzenou evolúciou bežnej ľudskej činnosti – počúvanie rádia a hudby. Cieľom digitalizácie je zabezpečiť, aby aj rozhlasoví vysielatelia mali naďalej dostatočný priestor prevádzkovať súčasnú aj novú programovú ponuku, no zároveň mohli prinášať aj inovatívne služby, obsah a nové programové služby.

TS Towercom

Všetky autorove články
Towercom T-DAB+ RTVS

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať