SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Uber: Letecké taxíky sú bližšie, než si väčšina ľudí myslí

Technológie
0

Uber pred istým časom predstavil svoj projekt leteckej dopravnej služby Uber Air. Cestujúcich by prepravovali elektrické lietadlá s vertikálnym vzletom a pristátím (eVTOL), ktoré by využívali strešné pristávacie plochy nazývané skyporty. 

Na nedávnom podujatí Amsterdam Drone Week conference sa Eric Allison, vedúci leteckých programov spoločnosti Uber, vyjadril, že používanie dronov na riešenie každodenných problémov s dopravou je bližšie, než si väčšina ľudí myslí. „Nemôžeme budovať stále viac a viac pozemných dopravných riešení,“ povedal Allison. „Musíme využiť tretiu dimenziu...“

Plány spoločnosti sú však široké, zahŕňanú nielen drony, ale aj pozemné dopravné systémy, počítajú s multimodálnou platformou – kombináciou leteckej a pozemnej dopravy pre spotrebiteľov. Uber má aj dostatok financií, ktoré umožňujú potrebné investície do hardvérových technológií.

Pokiaľ ide o letecké dopravné prostriedky, Uber spolupracuje s rôznymi leteckými spoločnosťami na vývoji lietadla VTOL, ktoré dokáže prekonať najväčšie prekážky použitia vrtuľníkov na prepravu v širšej mierke: hluk a náklady. A v spolupráci s NASA premýšľajú aj o inovatívnych spôsoboch, ako zvládnuť objem leteckej dopravy v tisíckach letov každý deň vo vzdušnom priestore mesta.

„Aby sme zvládli takúto hustotu letov, musíme mať nové prístupy a nové riešenia na riadenie vzdušného priestoru,“ hovorí Allison. Rozsah plánov spoločnosti je veľkolepý, rovnako aj očakávaný časový rámec. S prvou demonštráciou sa ráta v roku 2020 a implementácie služby Uber Air Commercial Service by sme sa vraj mali dočkať už o päť rokov – v roku 2023.

Zdroj: dronelife.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Uber taxi auto autonom doprava smart city buducnost lietadlo

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať