SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Uber prispieva k lepšej mobilite ľudí v Bratislave

Tlačové správy
0

Aplikácia Uber v Bratislave funguje od augusta 2015 a jej popularita neustále rastie. Jednoznačne to potvrdzuje viac ako 100-tisíc registrovaných používateľov. Ukázalo sa tiež, že Uber pomáha vysporiadať sa so špecifikami dopravnej situácie nielen obyvateľom mesta, ale aj Bratislave samotnej. Hodnotenie po viac ako dvoch rokoch fungovania prináša zaujímavé štatistiky a istotu, že Uber neplánuje spomaliť.

Uber mení dopravu v Bratislave a dopĺňa MHD
V aplikácii Uber, ktorá vďaka modernej technológii prepája cestujúcich a vodičov, je v Bratislave v súčasnosti registrovaných 100-tisíc cestujúcich a 650 aktívnych vodičov. Štatistiky ukazujú, že používatelia aplikácie jej pomocou riešia skutočne rôzne prepravné zadania. Najobľúbenejšou destináciou v Bratislave je napríklad Eurovea, kam sa od spustenia služby uskutočnilo až 25-tisíc jázd. Najdlhšia jazda Uberom v roku 2017 mala 455 kilometrov a smerovala do Ľubľany. Uber navyše predstavuje významný prínos pre mestskú mobilitu, reaguje na aktuálnu dopravnú situáciu v Bratislave a dopĺňa mestskú hromadnú dopravu tam, kde je to potrebné.

„Uber skutočne udržiava Bratislavu v pohybe. Dôkazom je medziročný nárast počtu jázd o 230 % a tiež to, že Uber pomáha meniť dopravnú situáciu v Bratislave k lepšiemu. Napríklad veľmi prirodzene dopĺňa mestskú hromadnú dopravu v okrajových častiach mesta alebo v časoch, keď nejazdí,” konštatuje Tomáš Peťovský, generálny riaditeľ Uber pre Slovensko a Českú republiku. Ako dodal, dôležitým parametrom je tiež priemerný čas dojazdu Uberu do štyroch minút, oproti približne dvanástim po spustení prevádzky v roku 2015.

Moderná technológia pomáha ľuďom pohybovať sa po meste často práve tam, kde je mestská hromadná doprava menej frekventovaná alebo chýba úplne. Uber denne vozí ľudí do práce alebo k najbližšej zastávke MHD z miest s nedostatočnou dopravnou obslužnosťou - jednoznačne sa to týka napríklad mestskej časti Vrakuňa alebo Dúbravka. Vďaka aplikácii je doba cestovania v takýchto lokalitách oveľa kratšia a flexibilnejšia.

Rýchle spojenie bez problémov s parkovaním
Uber ľudia využívajú mimoriadne často ako rýchle a efektívne dopravné prepojenie medzi okrajovými časťami Bratislavy a centrom. Až 60 % všetkých jázd totiž začína alebo končí práve v okrajových oblastiach mesta, a to najmä v ranných hodinách medzi 7:00 a 9:00 hod. Popoludňajšia špička vrcholí obvykle okolo 18 hodiny. Po polnoci, keď do týchto oblastí nejazdia prakticky žiadne spoje a mestská hromadná doprava je ťažšie dostupná, opäť prichádza čas Uberu” a trvá približne do jednej hodiny ráno.

Výrazný nedostatok parkovacích miest v centre Bratislavy je tiež dlhodobým problémom, ktorý Uber počas svojho fungovania zásadne pomáha riešiť. Práve vďaka digitálnym službám, ich transparentnosti, jednoduchosti a aj cenovej dostupnosti sa veľká skupina používateľov rada necháva odbremeniť od zložitých situácií a ich riešenia, akým parkovanie v centre nepochybne je.

Turisti v Bratislave radi stavia na istotu
V Bratislave však aplikáciu nevyužívajú len Slováci, významný je tu tiež podiel zahraničných používateľov. Je to, samozrejme, aj vďaka tomu, že Bratislava sa pre turistov stáva čoraz viac populárnou destináciou a tiež preto, že Uber je v zahraničí známou a rešpektovanou službou. Z týchto dôvodov aplikáciu turisti aktívne vyhľadávajú aj u nás. Uber vďaka tomu prispieva k pozitívnej skúsenosti zahraničných návštevníkov z pobytu v Bratislave. Podľa štatistík spoločnosti využili aplikáciu  turisti zo 113 krajín sveta, najviac zo Spojených štátov, Veľkej Británie a Francúzska, ale bratislavskí vodiči odviezli aj turistov z Pobrežia slonoviny, či Rwandy.

Uber pokrýva menej obslúžené časti Bratislavy.

Zobrazit Galériu

Supreme Communication

Všetky autorove články
Uber doprava technológie

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať