CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Udržateľná jazda na ceste snov: MINI Countryman Panamericana Plug-In Hybrid

Tlačové správy
0

Exkluzívna verzia modelu MINI Cooper S E Countryman ALL4, ktorá bude predstavená na Newyorskom medzinárodnom autosalóne 2018, odštartovala dlhú cestu zo Severnej Ameriky do Ohňovej zeme.

Na Newyorskom medzinárodnom autosalóne (30. marca až 8. apríla 2018) sa elektromobilita v štýle MINI chystá dobyť nové územia predstavením exkluzívneho modelu, špeciálne navrhnutého na extrémne náročné trasy. Základom modelu MINI Countryman Panamericana je prvé hybridné vozidlo tejto značky a bol navrhnutý na dlhú cestu zo Severnej Ameriky do Ohňovej zeme, ktorá preukáže výkonnosť a odolnosť tohto najväčšieho modelu značky MINI.

Vďaka prídavným svetlometom, pneumatikám s vlastnosťami pre núdzové situácie a strešnému nosiču na prepravu rezervného kolesa bude toto kompaktné päťdverové vozidlo ako stvorené na náročnú cestu vo svojej vlastnej kategórii. Vozidlo vychádza z modelu MINI Cooper SE Countryman ALL4 (kombinovaná spotreba paliva: 2,3 – 2,1 l/100 km, kombinovaná spotreba energie: 14,0 – 13,2 kWh/100 km, kombinované emisie CO2 z paliva: 52 – 49 g/km) a vďaka kombinovanému výkonu a univerzálnosti jeho dvoch motorov je dokonalým bežcom na dlhé trate projektu Panamericana.Tri vozidlá MINI Countryman Panamericana Plug-In Hybrid sa popasujú s interkontinentálnou trasou na najdlhšom severno-južnom cestnom spojení na svete. Preukážu spoľahlivosť a výkonnosť pri jazde na dlhé vzdialenosti, ktorými sa môže pochváliť technológia pohonu Plug-In Hybrid použitá v modeli MINI Cooper S Countryman ALL4.

Pohon Plug-In Hybrid modelu MINI Cooper SE Countryman ALL4 je účinným príspevkom k znižovaniu emisií CO2 cestnej premávky aj mimo mestského prostredia. S dojazdom až 40 km sa dostane až za hranice mesta a ostane plne elektricky poháňaný aj na dlhších trasách. Inteligentne koordinovaná interakcia elektrického pohonu so spaľovacím motorom kombinuje možnosť lokálnej bezemisnej jazdy so slobodou dlhého dojazdu, ktorú poskytuje konvenčne poháňané vozidlo.Cesta Panamericana, v rôznych regiónoch a jazykoch označovaná aj ako Pan-American Highway, Ruta Panamericana alebo Interamericana, spája americký štát Aljaška s argentínskou Ohňovou zemou a od najsevernejšieho po najjužnejší bod meria približne 25 750 kilometrov. V Severnej aj Južnej Amerike sú viaceré križovatky aj alternatívne trasy súčasťou cestnej siete Panamericana, a ich celková dĺžka je vyše 48 000 kilometrov. Na hranici medzi Panamou a Kolumbiou je na pokračovanie v ceste potrebná preprava loďou, keďže pôvodne plánovaný cca 90-kilometrový úsek nebol pre ochranu miestneho dažďového pralesa dokončený. Jazda po historickej ceste snov vedie rôznymi klimatickými pásmami, hustými pralesmi a náročnými vysokohorskými priesmykmi. Okrem plne vybavenej diaľnice sa budú musieť tri vozidlá MINI Countryman Panamericana Plug-In Hybrid popasovať aj so štrkovými cestami a úzkymi horskými priesmykmi, ktoré sú tiež súčasťou cestnej siete.

Model MINI Cooper S Countryman ALL4 ponúka päť sedadiel plnej veľkosti, veľký batožinový priestor a viacero komfortných funkcií, ktoré zaručujú príjemnú jazdu v akomkoľvek teréne. Jeho dva motory generujú kombinovaný systémový výkon 165 kW/224 koní. Presné ovládanie interakcie medzi prednými a zadnými kolesami s elektromotorom tiež zaručuje inteligentný pohon všetkých kolies. Diaľnice v daždi, pieskové povrchy, štrkové cesty aj snehom pokryté horské priesmyky – MINI Countryman Panamericana Plug-In Hybrid ich všetky zvládne. Správy z cesty budú k dispozícii na instagramovom kanáli MINI News.

Zobrazit Galériu

BMW Group

Všetky autorove články
BMW Mini elektromobil hybrid vykon svet

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať