S_02PaletteBase S_02PaletteBase S_02PaletteBase Advertisement

Ultrazvuk ako účinná neinvazívna liečba COVID-19

0

Profesor Hubert Lim a ďalší univerzitní výskumníci založili v Minneapolise startup SecondWave Systems, ktorý pracuje na lacnom, nositeľnom ultrazvukovom zariadení, ktoré sa umiestni nad oblasť rebier, aby neinvazívne aplikovalo energiu na slezinu, čo má protizápalové účinky pri rôznych ochoreniach, ako je reumatoidná artritída a sepsa.

Nedávno však zistili, že ich výskum by mohol byť prospešný aj pri silnom zápale pľúc, ktorým trpia pacienti pri COVID-19. Lim a jeho tím spolupracujú s kolegami z priemyslu a zdravotníctva na celom svete na uskutočňovaní pilotných štúdií zameraných na zber dát o použití stimulácie ultrazvukom na liečbu COVID-19.

S_02_M Palette Base Advertisement

Dúfajú, že po nazbieraní dostatku údajov regulačné úrady schvália používanie ich lacného prenosného zariadenia v klinických skúškach na ľuďoch. Tím vydal predtlačový dokument, v ktorom ukazuje, že ultrazvuk redukuje mnoho cytokínov, o ktorých je známe, že ich veľké množstvo prispieva k cytokínovej búrke spojenej s COVID-19. Prístroj však redukuje ich hladinu bez narušenia normálnej adaptívnej imunitnej reakcie.

Zdroj: cse.umn.edu.

Redakcia

Všetky autorove články
korona covid

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať