ANTIK ANTIK ANTIK

Toshiba oficiálne opúšťa notebookový biznis

0

Spoločnosť Toshiba v tichosti  predala svoj zostávajúci 19,9-percentný podiel na značke laptopov Dynabook spoločnosti Sharp a oficiálne ukončila svoje podnikanie v oblasti notebookov a aj svoj PC biznis všeobecne. Už v roku 2018 predala Sharpu podiel 80,1 %, ale súčasný krok znamená koniec 35-ročnej kapitoly v histórii firmy.

Pritom Toshiba bola priekopníkom v oblasti prenosných počítačov. Jej model T1100 z roku 1985 sa považuje za prvý mainstreamový notebook. Tento dizajn sa príliš nezmenil až do príchodu PowerBooku od Applu v roku 1991. V 90. rokoch 20. storočia a prvom desaťročí 21. storočia Toshiba dosahovala úspech so svojimi radmi notebookov Satellite, Portégé a Qosmio. Nie je jasné, čo viedlo firmu k tomuto rozhodnutiu, no pravdepodobne to bolo niekoľko faktorov.

Spoločnosť stavila na HD DVD a ponúkala najmä notebooky zamerané na Blu-ray, ktoré po nástupe streamovania stratili význam. Apple, Dell a Lenovo porazili Toshibu v oblasti ultraprenosných počítačov. K tomu treba pridať aj zmenšujúci sa trh s počítačmi a tvrdú konkurenciu. Toshiba však bude pokračovať vo výpočtovej technike v oblasti tlače a úložísk a angažovať sa bude aj v energetike a maloobchode.

Zdroj: engadget.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Toshiba notebook

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať