CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Umelá inteligencia dokáže za vás urobiť aj 3D animácie

Technológie
0

Generatívna umelá inteligencia sa rozširuje aj do oblasti 3D animácie. Spoločnosť Anything World uviedla na trh nový nástroj s názvom Animate Anything, ktorý dokáže pomôcť pri jednej z najnáročnejších častí procesu. Spoločnosť tvrdí, že používatelia môžu pomocou programu Animate Anything za krátky čas upraviť a animovať statické modely.

Môžu nahrať verziu statického 3D modelu v rôznych kategóriách, v niekoľkých krokoch skontrolovať zostavenie (rigovanie), sieť a rotáciu a potom sa im zobrazí animovaný 3D model. Práve rigovanie je veľmi prácny proces, ktorý môže trvať celé dni. Spoločnosť zameriava svoj produkt na všetkých – od začínajúcich vývojárov až po veľké štúdiá.

K dispozícii sú veľmi rozsiahle kategórie, ktoré zahŕňajú širokú škálu vzpriamených dvojnohých bytostí: ľudí, humanoidov, robotov a mimozemšťanov, ako aj zvieratá s rozličnými spôsobmi pohybu a hmotnosťou – chodiace na štyroch nohách, klusajúce, plávajúce, skákajúce, šplhajúce sa a pod. Používatelia môžu ukladať modely v bežných 3D formátoch. Animate Anything sa ponúka bezplatne pre študentov a na osobné použitie. Platené plány sa začínajú na 50 dolároch mesačne plus poplatky za používanie.

Zdroj: creativebloq.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať