SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement

Umelá inteligencia generuje hudbu v štýle špičkových hudobníkov a producentov

Technológie
0

Hudobná platforma s umelou inteligenciou Soundful spustila nový nástroj, ktorý používateľom umožňuje generovať hudbu napodobňujúcu tvorbu uznávaných umelcov a producentov. Soundful Collabs využíva personalizované modely AI na generovanie jedinečných taktov na základe hudobného štýlu rôznych umelcov, ktorí s platformou spolupracujú. Umelci ako Kaskade a hip-hopový producent CB Mix spolupracovali so spoločnosťou Soundful, aby vycvičili jej softvér poháňaný umelou inteligenciou na svojich štýloch tvorby hudby, a poskytli mu výber vzoriek zo svojich vlastných produkčných knižníc spolu s údajmi o tom, ako zvyčajne pristupujú k písaniu melódií, akordov a aranžmánov.

To sa použilo na vytvorenie personalizovaných modelov umelej inteligencie, schopných kombinovať vzorky umelcov na generovanie nekonečného množstva jedinečných skladieb na základe ich jedinečného štýlu. Po vygenerovaní skladieb v štýle vybraného interpreta alebo producenta ich môžu používatelia služby Soundful využiť vo svojom obsahu na sociálnych sieťach alebo YouTube, prípadne si dokonca zakúpiť autorské práva a distribuovať skladby v streamovacích službách.

Predplatné NEXTECH 2023

Producenti a umelci, ktorí sa podieľajú na výcviku modelov umelej inteligencie spoločnosti Soundful, dostanú 80 % príjmov zo spolupráce a zvyšných 20 % si ponechá spoločnosť Soundful. Generálny riaditeľ spoločnosti Soundful Diaa El All označil hudbu vytvorenú umelou inteligenciou za novú formu tovaru, ktorá zúčastneným umelcom umožňuje otvoriť si nový zdroj príjmov a spojiť sa so svojimi fanúšikmi iným spôsobom. Soundful Collabs je k dispozícii predplatiteľom prémiovej úrovne Soundful, ktorá je v súčasnosti dostupná za 29,99 USD ročne.

Zdroj: musicradar.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať