CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Úrad vicepremiéra vyhlásil výzvu na moderné technológie

Tlačové správy
0

Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII) dnes vyhlásil dopytovo-orientovanú výzvu, ktorá je zameraná na moderné technológie vo verejnej správe. Na projekty je vyčlenená suma 10 miliónov eur. Žiadatelia sa môžu o financie na svoje riešenia uchádzať do 21. apríla 2020.

„Budujeme digitálny štát, a preto je hlavným cieľom výzvy zaviesť do všetkých procesov
a služieb verejnej správy najmodernejšie technológie, pričom benefity má pocítiť hlavne občan. Podporíme preto aj nástroje na zefektívnenie komunikácie občanov so štátom z pohodlia domova,“
vysvetlil podpredseda vlády SR Richard Raši.

Na výzvu je vyčlenená suma 10 000 000 eur. Žiadatelia môžu získať od 200 000 do 1 000 000 eur. Projekty sú rozdelené na dva typy aktivít, do prvého patrí migrácia na open source a zavedenie chatbotu, do druhého podpora budovania inteligentných miest a regiónov.

V oblasti budovania inteligentných miest a regiónov môžu projekty predkladať subjekty verejnej správy, obce so štatútom mesta mimo Bratislavského kraja a mesto Košice spolu s jeho mestskými časťami. Práve mestá sú ideálnym prostredím na to, aby v nich mohli byť nainštalované rôzne monitorovacie zariadenia, kamery a senzory. Tie budú prepojené s mestskými informačnými systémami. S ich pomocou sa budú vedieť mestá lepšie rozhodovať a na základe údajov investovať napríklad do zelenej infraštruktúry. Prostredníctvom údajov, ktoré budú poskytovať senzory či iné zariadenia, budú vedieť mestá znižovať rýchlosť vozidiel na miestach, kde je vysoká hlučnosť alebo prašnosť či riadiť parkovanie na základe dopravnej situácie počas dňa.

UPVII

Všetky autorove články
ÚPVII vyzva technológie verejna sprava

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať