CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Urbansummit – od diskusie k činom

Tlačové správy
0

V piatok začína mestský festival Urbansummit 2018, kde sa stretneme a budeme diskutovať o budúcnosti Bratislavy. Hľadanie návrhov na súčasné problémy vystrieda v sobotu „rande“ s Bratislavou v podobe UrbanFestu.

Urbansummit 2018 má ambiciózny cieľ vytvoriť verejné odporúčania pre starostov a primátora pod názvom „Riešenia pre Bratislavu“. Tento dokument budú tvoriť na workshopoch a panelových diskusiách obyvatelia Bratislavy, jej oficiálni zástupcovia a experti spolu s kandidátmi na starostu a primátora.

Sobotný program bude venovaný kultúrnemu životu v Bratislave. Považujeme za kľúčové, aby sa rezidenti spolu stretávali, rozprávali, spolu prežívali život v meste. Tým chceme v nich vytvoriť spolupatričnosť a vzťah k mestu, v ktorom žijú.

Ako to chceme dokázať? Je to v pestrosti aktivít, aby každý pocítil, že mesto patrí aj jemu. Šport - joga a spoločný ranný pozdrav Bratislave, detské divadlo, premietanie rozprávok a maľovanie pre rodiny s deťmi, starostovskýring na námestí a odbornédiskusie, akrobatické vystúpenie, alebo stand-up, aby sme sa zasmiali z Bratislavy. Nebude chýbať kvalitný street food & drink v najrôznejších podobách.

Sobotný UrbanFest je oslavou pestrosti života v Bratislave a jeho obyvateľov. Navyše sa uskutočni na netradičnom mieste, ktoré je zabudnuté a pritom okolo neho prechádzajú tisíce ľudí denne. Námestie za hotelom Crowne Plaza na križovatke Obchodnej a Poštovej ulici dostalo už novú podobu, je čisté a vymaľované a UrbanFest mu prinesie aj nový život. UrbanFest je sprievodnou akciou Bielej noci, ktorá začína hneď po našom programe.

Všetkých Bratislavčanov srdečne pozývame!

Zobrazit Galériu

Future proof s.r.o.

Všetky autorove články
Slovensko sart city technológie zabava buducnost doprava

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať