SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement SAMSUNG_112022 Advertisement

Úžasné video ako sa herec vďaka deepfake premení na 20 celebrít

Technológie
0

Herec a komik Jim Meskimen je jeden z tých, ktorí sa mnohým môžu zdať povedomí, ale málokto si spomenie na jeho meno. Účinkoval napríklad vo filme Apollo 13 či v televíznych seriáloch Priatelia či Castle. Hlas je jeden z jeho najvybrúsenejších nástrojov. Majstrovsky dokáže napodobniť desiatky známych hercov – od Georgea Clooneyho cez Jacka Nicholsona až po Morgana Freemana.

Predplatné NEXTECH 2021

No jedno jeho video, ktoré si získalo virálnu pozornosť, presahuje len hlasové dojmy. Pomocou technológie deepfake Meskimen transformuje nielen svoj hlas a spôsoby, ale aj svoju tvár, aby sa vydával za celebrity. Zatiaľ čo recituje báseň o robení dojmov, ktorú napísal, Meskimen plynule skĺzne z jedného slávneho hlasu do druhého. A keď to robí, jeho tvár sa premení na akúkoľvek celebritu, ktorú práve napodobňuje. 

Okrem toho, že video ukazuje obdivuhodné schopnosti Meskimena, poukazuje na to, aké ľahké môže byť oklamať ľudí pomocou moderných technológií. Meskimenovo video, samozrejme, nemá byť len varovaním pred technológiou deepfake, ale skôr ukážkou toho, čo sa s ňou dá robiť. Tvorca VFX Shamook zdieľal video s rozdelenou obrazovkou, ktoré ukazuje, ako použil tváre celebrít na transformáciu tváre Meskimena.

(Mimochodom, ak sa snažíte zistiť, o ktoré celebrity ide, tu je zoznam v poradí: John Malkovich, Colin Firth, Robert De Niro, Tommy Lee Jones, Nick Offerman, George Clooney, Christopher Walken, Anthony Hopkins, Dr. Phil, Nicholas Cage, Arnold Schwarzenegger, Morgan Freeman, Bryan Cranston, Christoph Waltz, Joe Pesci, Jack Nicholson, George W. Bush, Ian McKellen, Ron Howard, Robin Williams.)

Zdroj: upworthy.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať