CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

V júli presurfovali najviac dát Slováci už v Chorvátsku, najviac roamingových hovorov a SMS ide stále z Rakúska

Tlačové správy
0

Slováci sa v júli naplno rozbehli do dovolenkových destinácií ako Chorvátsko, Rumunsko a Grécko. Svedčia o tom roamingové štatistiky za júl, kde tieto tri krajiny výrazne vyskočili oproti júnu.

Chorvátsko: silné v dátach, hovory a SMS zaostali
Podľa očakávaní sa Chorvátsko predralo v jednom rebríčku na čelo: zákazníci Telekomu minuli najviac dát v EÚ práve pri Jadrane a oproti minulému roku sa ich prevádzka zvýšila cca o 70%. Júl je oveľa silnejší ako jún a to celkovo až štvornásobne, hlavná sezóna sa prejavuje naplno.

Na druhej strane Slováci nenakopli v takej výraznej miere hovory a SMS – hoci oproti júnu sú podstatne vyššie, na čelo rebríčka sa nedostali.

Bulharsko: najväčší sezónny skokan
Pri porovnaní prevádzky v júni a júli vyskočilo najvyššie Bulharsko. Zrejme ešte studené more nebolo v júni lákavé pre slovenských návštevníkov, no v júli  presurfovali 5x toľko dát a prevolali 4x toľko minút.

Medziročný nárast však nie je taký vysoký, čo signalizuje, že v Bulharsku sa síce prevádzka zvyšuje, no nie s takým podstatným rozdielom.

Grécko: stabilná destinácia s miernym nárastom
Ak si porovnáme jún a júl pri Grécku, vyjde nám, že Slováci presurfovali viac ako 2x toľko dát a prevolali o 70% minút viac. Sú to solídne nárasty, no nie také vysoké ako pri Jadrane.

Aj medziročne sa Slováci prejavili vo vyššej miere, najviac pri dátach (o 63% viac) a pri SMS (o 50% viac).

 

Rakúsko: líder pri hovoroch i SMS
Náš západný sused láka nielen pracujúcich, ale aj dovolenkárov. Podobne ako v júni, aj v siedmom mesiaci roka uskutočnili Slováci najviac hovorov a SMS v roamingu práve tu. No pri dátach sú silnejšie ostatné krajiny a Rakúsko je až na 4. mieste.

Česko: dvojka-trojka a vysoké objemy
Česko síce nevyhralo ani jednu kategóriu, no množstvá objemy hovorov, SMS a dát sú stále vysoké. Pri hovoroch a dátach je Česko druhé najobľúbenejšie miesto, pri SMS mu patrí tretie miesto.

TOP5 krajín pre hovory z EÚ
Pri hovoroch nenastala žiadna zmena v TOP3, akurát Chorvátsko sa pretlačilo na štvrtú pozíciu:

 1. Rakúsko
 2. Česko
 3. Nemecko
 4. Chorvátsko
 5. Maďarsko

TOP5 krajín pre SMS z EÚ
Tento rebríček sčasti kopíruje pozíciu hovorov, len z Nemecka sa poslalo viac SMS ako z Česka.

 1. Rakúsko
 2. Nemecko
 3. Česko
 4. Chorvátsko
 5. Maďarsko

TOP5 krajín pre dáta v EÚ
Po prvý raz narazíme v rebríčkoch aj na Taliansko. Pre hovory a SMS nie je také preferované, no pri celkovom objeme dát dokáže poraziť aj Bulharsko, Grécko či iné krajiny. Na Chorvátsko však stále nemá – tam Slováci preniesli len v júli 2-násobne viac dát ako v Taliansku.

 1. Chorvátsko
 2. Česko
 3. Nemecko
 4. Rakúsko
 5. Taliansko

Slovak Telekom, a.s.

Všetky autorove články
SMS Telekom Digital dáta 4G siet hovor

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať