PANASONIC PANASONIC PANASONIC

V zdravom tele zdravý duch

0

Fitnes centrá a posilňovne sú už nejaký čas zatvorené, a pokiaľ máte pocit, že menej cvičíte, viac jete a pomaly, ale isto priberáte, skúste sa popozerať po fitnes aplikáciách dostupných pre váš mobil. Ponúkame vám výber tých najlepších, ktoré vás udržia vo forme aj počas domácej izolácie. Nemusíte sa báť, že doma nemáte žiadne náradie na cvičenie, keďže vám postačí vaše telo,
dobrá nálada a správna motivácia.

CARROT3

Prvá aplikácia, na ktorú sme sa pozreli, bola Carrot3. ­Základný mód s názvom 7 minút v pekle je príjemná „rýchlovka“, ktorú stihnete aj počas pracovnej prestávky. Aplikácia je bezplatná, no ak si chcete jednotlivé krátke tréningy upravovať alebo pridať ďalšie cviky, pozrite sa na platenú verziu za 2,29 EUR. Výhodou tejto aplikácie je spojenie s hodinkami, takže váš tréning môžete ovládať jednoducho pomocou nich. Osobne sa mi veľmi páčila motivácia, ktorú táto aplikácia ponúka. Počas celého cvičenia vás robotický hlas vtipnými poznámkami motivuje na lepší výkon. K dispozícii je 12 typov cvikov na precvičenie rôznych častí tela s krátkymi opismi a videami, ktoré vám vysvetlia, ako jednotlivé cviky správne vykonávať.

Nike Training

Veľmi komplexná aplikácia, ktorá ponúka rôzne typy tréningov a módov: od krátkych 10-minútových zahrievacích cvikov cez zaujímavé cvičenia typu „podlaha je láva“ až po komplexné cvičenia pre celé telo. Konektivita so smart hodinkami je automatická a okrem ovládania cvičenia ponúka aj notifikácie, ktoré by vás mali motivovať. V aplikácii máte možnosť zbierať trofeje a sledovať svoju aktivitu. Okrem toho si môžete do nej pridávať priateľov a porovnávať s nimi svoje výsledky. Komplexnejšie tréningy sú skutočne náročné a na ďalší deň určite pocítite, že ste cvičili. Tréningy, kompletné cvičenia, skvelé opisné videá, to všetko a omnoho viac môžete nájsť v tejto aplikácii, navyše úplne zadarmo. Medzi zaujímavé funkcionality patrí aj možnosť vytvárania vlastných plánov, takže ak sa chcete dostať do leta späť do formy, aplikácia Nike Training vám k tomu dopomôže.

Yoga

Ak chcete vyskúšať niečo iné než klasické workoutové cvičenie, skúste sa pozrieť na aplikáciu Yoga, ktorá poskytuje skvelé cviky na uvoľnenie, strečing a silu. Aplikácia ponúka rôzne typy cvičení, napríklad rannú motivačnú jogu, ktorá vás naštartuje na začiatku dňa, rôzne strečingové tréningy alebo cvičenia na lepší chrbát. Výhodné je, že aplikácia okrem časovača a automatického prepínania jednotlivých cvikov počas tréningu ponúka aj príjemnú oddychovú hudbu. Okrem toho máte k dispozícii detailný opis každého cviku spolu s videom, ktoré vás cvičením prevedie. Strečingové cvičenia sú skvelé po náročnejšom tréningu a pomôžu vám natiahnuť a uvoľniť svalstvo.

Na trhu sa momentálne nachádza veľa aplikácií, ktoré vám poskytnú pomoc pri cvičení v domácom prostredí. Stačí si len vybrať tú správnu pre vás. Na rozdiel od fitnes centier takéto cvičenie pocíti len vaše telo, a nie aj peňaženka. Myslite na to, že pokiaľ chcete a máte chuť, nič vás nezastaví.

 

Zobrazit Galériu

Pridať komentár