ACER_112023 ACER_112023 ACER_112023

VÝBER ITAPA: TOP SPÍKRI KONFERENCIE

Tlačové správy
0

Eleanor Drage – hlavná výskumníčka na University of Cambridge, ktorá sa venuje skúmaniu, adaptácie umelej inteligencie a pomáha spoločnostiam reagovať na zákon EÚ o umelej inteligencii v oblasti jej regulácie. Vyvracia mýty o AI, bojuje proti dezinformáciám a objasňuje slepé miesta v aktuálnom dianí, čo umelá inteligencia je a čo dokáže. Skúma dôsledky zásahu umelej inteligencie do občianskych slobôd a protestov. Využíva feministické a antirastistické myšlienky na obohacovanie vývoja a regulácie AI. Je mediálne známa, je spolumoderátorkou oceňovaného podcastu The Good Robot (5 % najlepších na svete), kde robí rozhovory so špičkovými vedcami a technológmi o etike umelej inteligencie, a je TikTokerkou pre kanál Carole Cadwalladr All The Citizens' data rights.

Csaba Krasznay – profesor, konzultant, najznámejší maďarský výskumník v oblasti kyberbezpečnosti. Skúma kybernetické vojny a bezpečnosť online sveta po tom, ako podľa jeho slov umelá inteligencia „vykopla dvere“. Vyjadruje sa k vojne v kyber priestore po invázii Ruska na Ukrajinu a hľadá odpovede napríklad, prečo sa ruský naratív presadzuje do veľkej miery vo východnej časti Európy ukrajinský naratív najmä v západnej Európe. Vyjadruje sa aj k tomu, ako obe krajiny pristupujú k boju či ochrane v kyberpriestore. Csaba Krasznay sa zároveň prihovára za to, aby verejný sektor užšie spolupracoval s hráčmi na trhu v oblasti kybernetickej bezpečnosti. V praxi však na túto spoluprácu existuje mnoho prekážok, na ktoré on poskytuje návod, ako sa dajú tieto prekážky odstrániť.

Christoph Zielinski – Stredoeurópske onkologické centrum vo Viedni. Ide o jedného zo svetovo najuznávanejších lekárskych onkológov, ktorý vedie Stredoeurópske onkologické centrum a je taktiež lekárskym riaditeľom Wiener Privatklinik - významnej súkromnej nemocnice v rakúskej Viedni. Tá poskytuje tú najmodernejšiu diagnostiku a liečbu širokého spektra ochorení - vrátane rakoviny.

Michael Chertoff, bývalý minister vnútornej bezpečnosti USA (former US Secretay of Homeland security) za prezidenta Georga W. Busha v rokoch 2005-2009 a dnes sa venuje kybernetickej bezpečnosti a hybridným hrozbám – Dohliadal na vyšetrovanie pri útokoch z 11. 9. 2001. Vie sa vyjadriť k postoju USA vo vzťahu k vojne na Ukrajine.

Carlos Rocabado – analytik Európskej komisie, ktorý bude rozprávať a prezentovať prvé výsledky politického programu Digitálne desaťročie 2030. EK si stanovila priority v oblasti digitálnej transformácie spoločnosti do roku 2030 a dnes sú známe prvé výsledky o tom, ako Európa na tom je.  Správa zdôrazňuje potrebu urýchliť a prehĺbiť spoločnú snahu únie, ako aj konkrétne odporúčania pre Slovensko a ostatné krajiny ešte pred ich prijatím na národnej úrovni.

Nenechajte si ujsť operáciu robotom naživo - štvrtok od 12.15h - iba na JESENNÁ ITAPA 2023

--

Bezplatná akreditácia pre médiá: TU

V prípade otázok nás kontaktuje na: media@itapa.sk

Viac informácií: www.itapa.sk

O ITAPA:

Podujatia ITAPA sú už 22 rokov najdôležitejšou platformou na Slovensku pre oficiálne stretnutie štátnych a verejných predstaviteľov so zástupcami súkromného sektora v oblasti inovácií, modernizácie a digitalizácie spoločnosti. Kongresu ITAPA a jej ďalších podujatí sa každoročne zúčastnia desiatky renomovaných spíkrov zo Slovenska i sveta, stovky hostí a významné média.

ITAPA

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať