SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Vďaka AI budeme mať o 10 rokov bezplatných lekárov a právnikov

Výskum a vývoj
2

Vinod Khosla, investor do OpenAI, spoločnosti stojacej za ChatGPT, si myslí, že v priebehu nasledujúceho dva a pol desaťročia budeme mať vďaka AI prístup k bezplatným profesionálnym službám a ľudským robotom. A 68-ročný miliardár dodal, že vzhľadom na pôsobivé schopnosti AI už o 10 rokov budeme mať bezplatných lekárov a právnikov. Khosla takisto očakáva, že do roku 2048 budú existovať celé populácie humanoidných robotov. Miliardár si myslí, že by sme sa mali menej starať o riziká AI a viac sa sústrediť na jej výhody.

„Predpovedám, že o 25 rokov budeme mať miliardu dvojnohých robotov,“ povedal Khosla. „To vytvorí obrovský priemysel, väčší ako dnešný automobilový priemysel.“ Pokiaľ ide o GPT-5, čo by bola ďalšia iterácia veľkého jazykového modelu OpenAI GPT-4, Khosla očakáva, že schopnosti AI porastú spôsobmi, ktoré sme ešte nevideli. To však podľa neho neznamená, že by sme sa mali báť AI. „Uvedomelú AI“ (schopnosť robotov rozvinúť si vedomie) nazval „nezmyslom“.

Namiesto premýšľania o tom, ako by AI mohla viesť k zničeniu ľudstva, by mali ľudia premýšľať o tom, ako môže AI pozitívne ovplyvniť svet. Khosla už roky hovorí o potenciálnych dôsledkoch AI. V roku 2016 napísal, že verí, že automatizácia pomocou AI môže nahradiť až 80 % práce lekárov a zdravotníckych pracovníkov. V marci tohto roka uviedol, že AI bude o 25 rokov schopná vykonávať 80 % úloh, čím ľuďom poskytne viac času na iné aktivity.

Zdroj: businessinsider.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

Hahaha reakcia na: Vďaka AI budeme mať o 10 rokov bezplatných lekárov a právnikov

7.12.2023 20:12
Mozno prvy rok nechaju zdarma restovat na chudibe, a potom pekne poplatky. Kdeze ste videli ze by niekto nieco zddarma robil? Ved vyroba a vyvoj nieco stoji, nebude nic zadarmo nikdy. Aj za internet a maily, ulzene data za plati.
Reagovať

I reakcia na: Vďaka AI budeme mať o 10 rokov bezplatných lekárov a právnikov

6.12.2023 19:12
len nech sa neobava, urcite najdu sposob ako to spoplatnit...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať