ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Video: Ako okamžite odstrániť hmlu z čelného skla

5

Jedna z nepríjemných stránok chladného počasia sú práce navyše pre tých, ktorí jazdia autami. Patrí medzi ne obutie zimných pneumatík, odmetanie snehu z auta či oškrabávanie námrazy zo skiel. A keď už nasadnete do vozidla a chcete ho konečne naštartovať, zistíte, že máte čelné sklo zahmlené.

Bývalý inžinier NASA Mark Rober teraz ponúka svoju vedecky podloženú metódu odhmlievania, ktorá je navrhnutá tak, aby sa práca zvládla čo najrýchlejšie. V päťminútovom videu na YouTube nás prevedie svojou štvorkrokovou metódou odhmlievania čelného skla a okien za polovicu času. (Upozorňujeme, že nadpis síce hovorí, že ide o odmrazovanie, ale video sa venuje iba odhmlievaniu.)

Postup možno zhrnúť do týchto krokov:

  • Zapnite naplno vykurovanie auta. Horúci vzduch pojme viac vlhkosti.

  • Zapnite klimatizáciu auta. Podľa Robera sa pri prechádzaní cez studené špirály klimatizácie odstráni vlhkosť zo vzduchu.

  • Uistite sa, že vnútorná cirkulácia vzduchu je vypnutá.

  • Otvorte čo najviac okien, hoci aj na niekoľko sekúnd, aby ste umožnili výmenu vlhkého vzduchu v aute so suchým studeným vzduchom vonku.

Zdroj: lifehacker.com.

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

riešim to tak od roku 1980, to nie je novinka reakcia na: Video: Ako okamžite odstrániť hmlu z čelného skla

13.12.2020 20:12
už na mojom starom Favorite škodovke som vždy, keď som ráno našiel v zime zahmlený predný oblok zapol natočené fukáre naplno na teplý vzduch na predné okno, po chvíli zahmlenie zmizlo, my stáli vodiči to robíme takto už desiatky rokov
Reagovať

RýCHLE ODHMLIEVANIE SKIEL reakcia na: Video: Ako okamžite odstrániť hmlu z čelného skla

13.12.2020 20:12
TENTO POSTUP "Zapnutú klímu" MÁM OD MANžELA A TO NIE JE BýVALý PRACOVNíK NASA, LEN AUTO JE DLHÉ ROKY JEHO KANCELÁRIA...
Katarína
Reagovať

JIM reakcia na: Video: Ako okamžite odstrániť hmlu z čelného skla

9.12.2020 14:12
dlasi clanok ktoreho vypovedna hodnota je 0.0
Reagovať

podla Roberta .... reakcia na: Video: Ako okamžite odstrániť hmlu z čelného skla

9.12.2020 09:12
"Zapnite klimatizáciu auta. Podľa Robera sa pri prechádzaní cez studené špirály klimatizácie odstráni vlhkosť zo vzduchu." -- Len by som to chcel upresnit - nie je to podla Roberta - je to jeden z zakladov termodynamiky, podla ktoreho su zostrojene klimatizacie - klimatizacie funguju na principe izobarickej zmeny teploty teda vsetky vlastnosti vzduchu (teplota, vlhkost, objem, tlak) okrem tlaku sa menia teda nedokazeme zmenit teplotu v "uzavretom" systeme pri sucasnom zachovani ostatnych velicin - dokazeme ponechat iba jednu velicinu stabilnu (izobaricku, izotermicku, adiabaticku zmenu) - pri uprave teploty v klimatizacii sa vzdy vlhkost znizuje a je jedno ci teplotu menime nad, alebo pod uroven okolia ...
Reagovať

vata, vata reakcia na: Video: Ako okamžite odstrániť hmlu z čelného skla

9.12.2020 07:12
mať jeho problémy
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať