ACER_05 ACER_05 ACER_05 Advertisement

Aj Samsung prestane pribaľovať nabíjačky k telefónom

1

Hoci Samsung si ešte v októbri robil žarty z Apple za to, že vynechali nabíjačku z balenia iPhonu 12, hovorí sa, že aj jeho séria Galaxy S21, ktorá má byť uvedená v januári, príde bez tohto príslušenstva a takisto bez slúchadiel. Správu o tom priniesol web Tecnoblog. Apple sa na jeseň tohto roka dostal na prvé miesto v titulkoch, keď prestal dodávať nabíjačky a slúchadlá s iPhonom 12. Samsung sa vtedy na jeho adresu pobavil, keď uverejnil tweet s obrázkom napájacieho adaptéra a poznámkou: „Included with your Galaxy.“

No zdá sa, že výsmech čoskoro oľutoval a príspevok zmazal. A teraz už vieme, prečo. Výrobca Galaxy sa chystá nasledovať príklad svojho konkurenta. Apple tento krok odôvodnil šetrnosťou k životnému prostrediu – zníži sa tak množstvo elektroodpadu, navyše po odstránení týchto predmetov z balenia iPhonu budú škatule menšie a zníži sa množstvo skleníkových plynov pochádzajúcich z prepravy týchto produktov. Samsung tak zrejme urobí z rovnakých dôvodov.

Zdroj: cultofmac.com.

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Dovody reakcia na: Aj Samsung prestane pribaľovať nabíjačky k telefónom

9.12.2020 08:12
Tym ich rozpravkovym dovodom snad neuveri dieta v prvom rocniku na zakladnej skole. Tu ide len a len o peniaze. Ked mozu znizit naklady a predavat vyrobok za rovnaku alebo vyssiu cenu, tak to tak budu robit a robit to budu dovtedy dokym si to ludia nechaju pacit.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať