Samsung_04 Samsung_04 Samsung_04 Advertisement

Video: Dron s ponorom až do hĺbky 175 metrov, výdržou 4 hodiny a záznamom v 4K kvalite

0

Spoločnosť Geneinno zameraná na podmorskú robotiku nedávno oznámila svoje druhé podmorské diaľkovo ovládané vozidlo T1 Pro. Je navrhnuté na priemyselné použitie, no má aj niekoľko zaujímavých funkcií, ktoré by mohli osloviť fotografov a kameramanov. Môže sa ponoriť pod vodu až do hĺbky 175 metrov a osvetliť svoje okolie vďaka dvojici LED lúčov so svetelným tokom 3000 lúmenov.

Dron je vybavený šiestimi motorizovanými rotormi na maximálnu manévrovateľnosť pod vodou (voliteľne sa dá pridať bočný pomocný pohon). Na rozdiel od lietajúcich dronov má veľmi pôsobivú výdrž batérie: môže fungovať štyri hodiny pomocou vstavanej batérie a osem hodín s pridaním externej batérie. Každá batéria sa dá úplne nabiť za tri hodiny. Zaujímavá je aj maximálna rýchlosť 2 metre za sekundu. T1 Pro je vybavený 12-megapixlovým 1/2,3" snímačom CMOS od Sony s clonou f/2,5 a pevnou rýchlosťou uzávierky 1/30 sekundy.

Môže snímať vo formáte JPEG či DNG RAW, prípadne v oboch súčasne na internú 128 GB pamäťovú kartu. Tento snímač dokáže snímať aj 4K video s rýchlosťou až 30 snímok za sekundu a 1080p video s frekvenciou až 60 snímok za sekundu. Dron zvládne aj živé streamovanie až do rozlíšenia 1080p. Video zobrazuje dron T1 prvej generácie, ktorý sa môže ponoriť síce len plytšie, ale do stále pôsobivej hĺbky 150 metrov.

T1 Pro používa dlhý kábel na pripojenie k mobilnému zariadeniu a ovládaču. Hoci existujú metódy vyvinuté na bezdrôtovú komunikáciu pod vodou, žiadna z nich nezvládne živé vysielanie s takým vysokým rozlíšením, ako poskytuje T1. Dron môže byť vybavený aj rôznymi ďalšími voliteľnými doplnkami, ako je sonar, detektor kvality vody, druhá externá kamera a pod.

Vzhľadom na cenu 3000 dolárov a obmedzené možnosti snímania fotografií a videa T1 Pro nie je určený pre bežných spotrebiteľov, naznačuje však veľký pokrok, ktorý urobili drony a robotika v oblasti fotografie.

Zdroj: petapixel.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať