ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021 ESET_122021

Video: Futuristický modulárny inteligentný dom Nestron Cube za dostupnú cenu

Technológie
9

Nestron Cube Two X predstavuje ďalšiu generáciu modulárneho obydlia. Ponúka rozsiahly priestor a veľkolepé výhľady z veľkých okien a svetlíkov. Séria Cube spoločnosti Nestron prešla kus cesty od januára 2020, keď bol predstavený jednoizbový príbytok C1. Nie každý je však pripravený bývať v dome v štúdiovom štýle s rozlohou 14,5 m2, takže rodina Cube sa medzičasom rozrástla o 59 000-dolárový Cube Two pre tri až štyri osoby a teraz aj o Cube Two X (C2X), ktorý oproti verzii Two poskytuje o 30 percent viac obytného priestoru (35 m2).

Spoločnosť Nestron so sídlom v Singapure natiahla C2X oproti modelu Two o ďalších 1,3 metra, čím získala šírku 10 m. Výška zostáva stabilná (3,1 m), no hĺbka sa zväčšila o 10 cm na 3,5 m. Širšie dvere uľahčujú premiestňovanie veľkých predmetov dovnútra a von. To, čo montovanému minidomu Nestron chýba na veľkosti obytných priestorov, vynahradzuje pohodlie inteligentného domu.

Nestron vybavil C2X štandardne digitálnymi zámkami, elektrickými žalúziami, svetlami s detekciou pohybu a digitálnym hudobným prehrávačom, pričom zoznam voliteľných možností ponúka mnoho ďalších inteligentných funkcií (inteligentné zrkadlá, nástenné tablety, inteligentné kuchynské spotrebiče, smart toaleta, automatické posuvné dvere a dokonca aj inteligentný nábytok a konštrukčné prvky).

Obyvatelia môžu používať inteligentné vybavenie samostatne alebo môžu prvky integrovať prostredníctvom platformy, ako je Google Home alebo Amazon Alexa. Nestron pracuje aj na vlastnom systéme s umelou inteligenciou Canny, ktorý má poskytnúť komplexnejší, integrovaný zážitok z inteligentnej domácnosti, z ktorého budú mať obyvatelia Cube úžitok od ranného budíčka až po nočný spánok.

Chýbajúce základy môžu byť rizikom, ak žijete v oblasti náchylnej na prírodné katastrofy, ale Nestron tvrdí, že izolovanú konštrukciu s pozinkovaným oceľovým rámom vyvinul s ohľadom na zemetrasenia, hurikány a tajfúny. Spoločnosť uvádza, že 90 % materiálov použitých na stavbu jej domov je na konci životného cyklu Cube recyklovateľných. Ďalšie prvky trvalo udržateľného bývania sú solárne/batériové elektrické systémy a kompostovacie toalety. Domy Cube však možno pripojiť aj na miestnu kanalizačnú, vodovodnú, plynovú a/alebo elektrickú infraštruktúru.

Nestron ponúka dom Cube Two X v pôdorysoch s jednou alebo dvoma spálňami, kuchyňou s drezom a malým jedálenským kútom, kúpeľňou so suchým záchodom a sprchovacím kútom, umývadlom a ohrievačom vody, obývacou izbou s pohovkou a vstupnou halou. V celom byte sú zabudované skrine, šatníky a police. K dispozícii je podlahové kúrenie, indukčná varná doska, jedno- alebo dvojdverová chladnička, zábavný systém s projektorom a práčka.

Cube Two X s hmotnosťou 18 000 kg sa dá predobjednať za akciovú cenu od 98 000 USD. Cenovka nezahŕňa voliteľné funkcie, náklady na prípojky a ďalšie doplnky, nehovoriac o pozemku potrebnom na jeho postavenie. Nestron ponúka svoje domy po celom svete, pričom každý sa dodáva ako kompletná jednotka so zabudovaným nábytkom a vybavením.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

9 komentárov

halo reakcia na: Video: Futuristický modulárny inteligentný dom Nestron Cube za dostupnú cenu

3.11.2021 08:11
kokoti sa nehadajte
Reagovať

RE: halo reakcia na: halo

3.11.2021 08:11
Dobre už ne
Reagovať

Maringotka reakcia na: Video: Futuristický modulárny inteligentný dom Nestron Cube za dostupnú cenu

31.10.2021 15:10
Prekrásna maringotka, taká moderná. A drahšia ako byt v Pentagóne (piko includet).
Reagovať

suchá toaleta? to je latrína, ty vole reakcia na: Video: Futuristický modulárny inteligentný dom Nestron Cube za dostupnú cenu

29.10.2021 18:10
suchá toaleta? to je latrína, ty vole
Reagovať

ani reakcia na: Video: Futuristický modulárny inteligentný dom Nestron Cube za dostupnú cenu

29.10.2021 14:10
ani dom, ani futuristicky ani mudry. Je to unimobunka so spotrebicmi
Reagovať

RE: ani reakcia na: ani

29.10.2021 15:10
Ale coby. Prave naopak. Je krastny!
Reagovať

Luboslav Lacko hlupy reakcia na: Video: Futuristický modulárny inteligentný dom Nestron Cube za dostupnú cenu

29.10.2021 01:10
Lacko toaleta je mudrejsia od teba, aj nabytok.
Reagovať

RE: Luboslav Lacko hlupy reakcia na: Luboslav Lacko hlupy

29.10.2021 15:10
Preco Lacka stale hanite? Je to velmi fundovany odbornik.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať