Video: Nanoroboty zlikvidujú rakovinové bunky aj bez operácie

6

Nanoboty menšie ako červené krvinky by čoskoro mohli putovať ľudským krvným riečiskom k rakovinovým nádorom a doručovať lieky na záchranu života bezpečnejšie a efektívnejšie než tradičné metódy, ako je chemoterapia. Nanoboty sú vyvíjané v laboratóriu Acoustic Robotic Systems Lab patriacom pod ETH Zürich.

„Cieľom výskumu je vyvinúť nanorobotiku, s ktorou možno manévrovať v krvi pacienta pomocou ultrazvuku,“ uviedol profesor Daniel Ahmed, vedúci výskumného tímu. „To nám umožní zamerať sa na konkrétne choroby, ako sú nádory a krvné zrazeniny, pomocou nanobotov na dodávanie liekov priamo do cieľového miesta.“ Nanoroboty boli zatiaľ úspešne testované na sladkovodnej rybe danio pruhované, ktorú akvaristi poznajú ako zebričku.

Teraz chce tím pristúpiť k testovaniu na myšiach. Tie totiž majú hematoencefalickú bariéru, čo malé sladkovodné ryby nemajú. Smerovanie tradičných liekov na liečbu rakoviny je po injekcii alebo prehltnutí určené prietokom krvi. Označujú sa ako „pasívne častice“, pretože sú v podstate vydané napospas krvnému obehu v tele. Pohyb nanorobotov Ahmedovho tímu možno spresniť a zamerať na rakovinové bunky.

Predplatné NEXTECH 2021

Sú totiž uzavreté v polymérnom obale, ktorý sa dá posúvať pomocou ultrazvuku. Tieto nanozariadenia sa zoskupujú v krvnom riečisku a vytvárajú „nanoroje“. Skupiny nanorobotov sa potom pomocou ultrazvuku pritlačia k stene krvných ciev, kde je odpor nižší. Tok krvi v cievach nie je ovplyvnený, pretože sila ultrazvuku potrebná na tlačenie „plavcov“ je veľmi nízka.

Keď zariadenia dorazia do cieľovej oblasti, môžu byť pomocou ultrazvuku zastavené, aby uvoľnili liečivo. Zo všetkých spôsobov ovládania nanobotov vrátane magnetov, chemikálií a svetla je ultrazvuk zrejme najlepšia voľba, pretože ultrazvukové vlny môžu preniknúť hlboko do tela a ukázalo sa, že sú bezpečné. Ahmed uviedol, že nanoboty majú oproti tradičným metódam liečby ešte jednu veľkú výhodu: polymérová škrupina, ktorá ich prenáša, sa rozpadá v krvi bez toho, aby pacientovi nejako uškodila.

Zdroj: zenger.news.

Redakcia

Všetky autorove články

6 komentárov

Nano drony pohybujúe sa po tele majú armády NATO už od roku 2006, používajú sa na mučenie reakcia na: Video: Nanoroboty zlikvidujú rakovinové bunky aj bez operácie

27.7.2021 16:07
Nano drony pohybujúe sa po tele majú armády NATO už od roku 2006, používajú sa na mučenie: môžu prinášať bolesť, dobrý pocit aj depresiu v hrudi. Tie zlé nano drony sme asi niekde pojedli alebo vdýchli. Pohybujú sa pédiami nano tentákulami a ovládajú ľudské telo, kde môžeš mať dobrý pocit ale aj extrémne zlý pocit, ba až depresiu. Dokážu nimi stimulovať prostatu jedinca, aby na ňom zarábal pornhub a on si musel vyhoniť, tak ho môže pýtať prostata. Keď sa zhluknú v prostate vytvoria kvapky krvi a ona sa stiahne, čím visí penis. Keď sa rozídu, prostata nadobude normálny tvar a penis stojí. To isté v hrudníku: vytvoria stisk depresiu na srdci alebo roztiahnu a uľavia človeku. To isté na mozgu na pamäťových centrách, niečo tam brní na temene a vtedy viac zabúdaš, tak mučili študentov vysokých škôl, keď išli na skúšky, mnoho zabudli a ťažšie sa im učilo, keď ich mučili nano dronmi v krvi. Dávajte si preto pozor, toto je varovanie!
Reagovať

RE: Čo je to za sajrajt, ty vole, mne visel akoby som bol neplodný a teraz ani v záhradke nerastie cuketa. Je neplodná? reakcia na: Nano drony pohybujúe sa po tele majú armády NATO už od roku 2006, používajú sa na mučenie

31.7.2021 19:07
Čo je to za sajrajt, ty vole, mne visel akoby som bol neplodný a teraz ani v záhradke nerastie cuketa. Je neplodná? Toto všetko, čo píšte sa stalo aj mne, cvakalo so mnou.
Reagovať

RE: To nie sú len nano drony, ale aj kombinované s nelegálnou hypnózou ako formou otroctva reakcia na: Nano drony pohybujúe sa po tele majú armády NATO už od roku 2006, používajú sa na mučenie

31.7.2021 12:07
Tie nano drony, nanity sú kombinované aj s nelegálnou hypnózou ako formou otroctva - stále počuješ okolo seba ľudí, ktorí na teba pokrikujú a nikde ich nevidíš a popri tom ti za desať sekúnd ovisne penis a za ďalších desať sekúnd sa postaví. Mučenie ako vyšité. Šťukajú s ľuďmi pomocou nano dronov - pamätáš/nepamätáš veci v mozgu. Asi ich ovládajú internetom alebo gsm sieťou, lebo tie hlasy ľudí, ktorých nikde nevidíš pokrikovali po ľuďoch: "Si len server!" Tak veľa šťastia s nanotechnológiami. Ale sme to dopadli...
Reagovať

RE: Aj ja to poznám z výšky, akoby sa ti na temene v hlave niečo stiahlo, asi nízky prietok krvi a zabúdaš pred skúškou veci reakcia na: Nano drony pohybujúe sa po tele majú armády NATO už od roku 2006, používajú sa na mučenie

28.7.2021 16:07
Aj ja to poznám z výšky, akoby sa ti na temene v hlave niečo stiahlo, asi nízky prietok krvi a zabúdaš pred skúškou veci a rozlieva sa to po ľavej a pravej strane hlavy. Veru, tieto nano drony sú nebezpečná vec, keď ich zneužije rozviedka.
Reagovať

Lacko klames reakcia na: Video: Nanoroboty zlikvidujú rakovinové bunky aj bez operácie

27.7.2021 01:07
Prva veta je cisty nezmysel, co si vymyslel. Protirecis vedcom a pises bludy.
Reagovať

RE: Mal by si útok nano chemikáliou zažiť, zmenil by si hneď názor. Prajem ti, aby si si ho vyskúšal na vlastnej koži. reakcia na: Lacko klames

1.8.2021 16:08
Mal by si útok nano chemikáliou zažiť, zmenil by si hneď názor. Prajem ti, aby si si ho vyskúšal na vlastnej koži. Pocítiš ako s tebou šťuká neznáma sila a ty sa nemôžeš brániť, len sledovať ako ti visnú orgány, či ako strácaš pamäť alebo ako prichádza na hrudník depresia alebo bolesť hlavy. Viem neuveríš, kým to nezažiješ. Ale keď začali už s jedným človekom, iste budú pokračovať s ďalšími. Naša obrana sa musí pripraviť na najhoršie. Skenery na hraniciach Šengenu sú slabé, prepašovali to sem a mučili nano dronmi hypnotizovaných ľudí. Och to som ešte zabudla povedať: Vrámci štátu sme všetci hypnotizovaní a ten kto má nad tebou moc ti môže povedať, že cítiš posledný strach, ktorý si zažil a to znova a znova a ty sa varíš vo vlastnej šťave. Štátne tajomstvo uniklo a v kombinácií s nano dronmi je vražedné. Dokonca, keď sa dotkneš toho sajrajtu, prenášaš ho na rukách a po celom oblečení a po celom tele všade, kde sa dotkneš vecí a tak majú niektorí neplodnú cuketu na záhrade, iným nerastie mrkva. Mrkve a cukete visí penis ako ľuďom, to je ďalší dôkaz, že ten sajrajt funguje. Plus poznám z okolia iks párov, ktoré nemôžu mať deti. Hádaj prečo? Napadli nás chemikáliami a nano dronmi! Len niektorí si to neuvedomujú, lebo im k tomu dali sedatíva tlmiče bolesti, no tak strašne ich bolí penis, že sú neplodní a necítia to vôbec. Známa je Ježišova veta z Biblie: "To je dedič, poďte zabime ho a jeho majetok pripadne nám..." No už sa zobudila západná obrana štátov a pomohla Slovensku s elimináciou následkov týchto útokov a bránia nás. Áno bránia nás v spolupráci s NATO. Za to im ďakujeme! Nech žije pravda a sloboda. Ešte raz by som chcela poďakovať všetkým vedcom a lekárom, ktorí nás bránili pred týmto nano chemickým sajrajtom, ktorý tu šíril sám diabol.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať