SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Video: premeňte obrázky z Photoshopu na 3D scény

0

PSD to 3D je najnovší plugin od montrealského štúdia e.d. films. Jeho cieľom je obísť fázu vytvárania 3D modelu a pomôcť umelcom s malými alebo žiadnymi skúsenosťami s 3D premieňať svoje náčrty z Photoshopu CC na scénky a postavy pripravené na animáciu.

Keď štúdio začlenilo do svojej práce technológiu Maya a herné enginy, muselo prejsť na prácu s 3D. „Zistili sme, že v mnohých prípadoch bolo rýchlejšie namaľovať nový 2D objekt, priniesť ho do Maya a trochu ho zdeformovať, ako by sme mali vytvoriť plne 3D objekt,“ povedal Daniel Gies, umelecký a technický riaditeľ firmy.

Aj keď technológia konverzie PSD to 3D je určená na produkciu, je navrhnutá tak, aby bola dosť jednoduchá na to, aby mohli aj nováčikovia skonvertovať kresby a obrázky z Photoshopu do 3D za niekoľko minút. Tvorcovia to dosiahli automatizáciou procesu. To znamená, že umelec exportuje svoje maľby z Photoshopu a softvér Maya ich potom v priebehu niekoľkých minút môže modelovať a textúrovať. Tento prístup bol však obmedzujúci pre pokročilejších používateľov.

Preto bola pridaná ďalšia metóda exportu, ktorá umožní umelcom pracujúcim vo Photoshope vytvoriť presnú geometriu, ktorú chcú. Pomocou nástroja Pero (Pen) môžu v aplikácii Photoshop nakresliť sieť pre 3D geometriu, ktorá sa potom v softvéri Maya regeneruje bod za bodom.

Štúdio chce v ďalšej verzii zlepšiť svoj plugin PSD to 3D pridaním podpory OSX, robustnejších možností generovania sietí, rýchlejším importom, lepšou správu textúr a možnosťou interaktívnej úpravy sietí.

PSD až 3D je k dispozícii vo webovom obchode e.d. films vo verzii Pro aj Lite.

Zdroj: creativebloq.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Photoshop softver aplikácia app notebook pocitac foto video 3D

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať