ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

ViewSonic VX3258 2kpc-mhd / Cenovo dostupný zakrivený herný monitor

0

Obrazovka s uhlopriečkou 32 palcov a zakrivením 1800R má rozlíšenie Quad HD (2560 × 1440 pixelov), marketingovo označované ako 2K. Hráčov bude zaujímať obnovovacia frekvencia panela VA 144 Hz, latencia 1 ms a podpora AMD FreeSync Premium. Aj keď pre 32-palcovú obrazovku by sa v technických údajoch lepšie vynímalo rozlíšenie 4K, otázka je, či by takéto rozlíšenie vaša grafická karta „utiahla“ pri dostatočnej snímkovej frekvencii. Načo by bol hráčovi 4K monitor s frekvenciou 144 Hz, keby takúto obnovovaciu frekvenciu jeho grafická karta pri tomto rozlíšení nevedela zabezpečiť. Podpora technológie FreeSync zaisťuje plynulé hranie.

Zobrazovací panel je k stojanu so stabilnou nohou tvorenou tenkým kovovým profilom v tvare širokého V pripojený bez možnosti výškového nastavenia a pootočenia. Dôležité je, že panel môžete naklopiť v rozsahu -5° až 10°. Na pripojenie zdroja obrazu sú určené dva DisplayPort 1.2 a dva HDMI 2.0. To umožňuje mať súčasne pripojené dva PC, prípadne aj hernú konzolu. Konektory nesmerujú nadol, ale dozadu, čo na jednej strane umožňuje ľahšiu manipuláciu, ale za zadnou stenou potrebujete pár centimetrov priestoru. Zabudované reproduktory sú nasmerované dozadu a zvukový systém má výkon 2 × 2,5 W.

Plynulosť zobrazovania, samozrejme, závisí od výkonu grafickej karty. Monitor som testoval jednak s PC s relatívne cenovo dostupnou grafickou kartou NVIDIA RTX 4060 Ti, ako aj s herným notebookom Lenovo s novou dedikovanou grafikou Intel Arc A530M, ktorá sa výkonom pohybuje medzi grafikami NVIDIA GeForce RTX 3050 a RTX 3060. Hry typu Forza Horizon či Age of Empires II Definitive Edition som si vychutnával na veľkej obrazovke. Farby sú prirodzené, bez prílišnej saturácie. Zakrivená obrazovka vás účinne vťahuje do deja hry, ale neprekáža ani pri bežnej kancelárskej práci alebo príležitostnej práci s grafikou, fotkami či videom. Výrobca udáva 120 % pokrytie farebného gamutu sRGB a 88 % pokrytie gamutu NTSC. V menu ovládanom praktickým minijoystickom na zadnej stene si môžete nastaviť jeden z preddefinovaných profilov Game, Movie, Web, Text, Mac a Mono, prípadne si nastaviť vlastný profil. Monitor som testoval nielen v pracovni, ale pekné jarné počasie ma vylákalo do záhradného altánu. Môžem potvrdiť, že maximálny jas 300 cd/m2 stačí aj na prácu v tieni počas jasného slnečného dňa. Prispieva k tomu aj účinná antireflexná úprava.

Testovaný monitor je dobrá voľba pre hráčov, ktorí obľubujú zakrivené monitory a vyžadujú plynulý obraz aj s menej výkonnou grafickou kartou.

Cena: 340 EUR

 

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať