Virgin Galactic predviedol interiér kabíny svojej turistickej kozmickej lode

0

Virgin Galactic Richarda Bransona umožnil svetu nahliadnuť do kozmickej lode, ktorá dopraví ľudí do vesmíru. Na miesto v SpaceShipTwo čakajú už stovky ľudí. Spoločnosť uviedla, že už 600 ľudí zaplatilo 250 000 dolárov (213 316 eur) za cestu, ktorá im umožní vznášať sa v beztiažovom stave a pozrieť sa na Zem z vesmíru. Virgin Galactic veľmi podrobne ukázal výbavu, ktorú by mali cestujúci k dispozícii na palube kozmickej lode. Pri každom lete bude prepravovaných 6 pasažierov, ktorí budú oblečení do skafandra navrhnutého firmou Under Armour.

Keď loď dosiahne spodný okraj vesmíru, cestujúci na palube budú môcť opustiť svoje sedadlá a vznášať sa v kabíne. Všetky sedadlá sú prispôsobené, navrhnuté tak, aby sa v ňom danej osobe pohodlne sedelo. Každé miesto je vybavené osobnou obrazovkou, aby cestujúci mohli kedykoľvek sledovať živé letové údaje. Popri sedadlách je 12 okien, ktoré umožňujú dobrý výhľad na Zem. Spoločnosť pridala aj „náladové osvetlenie“, ktoré cestujúcich sprevádza všetkými fázami ich cesty do vesmíru. SpaceShipTwo je zasunutý pod špeciálne prúdové lietadlo a uvoľní sa vo vysokej nadmorskej výške.

Po chvíli voľného pádu piloti zapália raketový pohon a kozmická loď sa vertikálne zrýchli na nadzvukovú rýchlosť. Letí pritom dole hlavou, takže cez okná na streche kabíny sa naskytne výhľad na Zem pod ňou. Virgin Galactic zdôrazňuje prítomnosť 16 kamier, ktoré dokumentujú cestu pasažierov do vesmíru. V zadnej časti kabíny je aj veľké zrkadlo, ktoré ponúka astronautom analógový obraz toho, ako sa vznášajú v priestore. Pred cestou absolvujú všetci cestujúci niekoľko dní odbornej prípravy. Účasť na lete nie je lacná záležitosť, dlhodobým cieľom spoločnosti je však urobiť cestu dostupnejšou.

Zdroj: dw.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
stanica NASA Space vesmir

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať