PANASONIC PANASONIC PANASONIC

LibreOffice 7 je ešte viac kompatibilný s Microsoftom a stále je zadarmo

6

Microsoft dal jasne najavo, že budúcnosť kancelárskeho softvéru vidí v cloude, nie v počítači. No ak z nejakých dôvodov nechcete používať cloudové kancelárske balíky ako Microsoft 365 alebo G Suite, môže byť pre vás open source balík LibreOffice 7 dobrá voľba. Nová edícia prichádza s viacerými zlepšeniami. Pre tých, ktorí boli zvyknutí pracovať s Microsoft Office, je najdôležitejšou zmenou kompatibilita so súbormi DOCX, XLSX a PPTX. DOCX v LibreOffice 7 sa ukladá v natívnom režime 2013/2016/2019 namiesto režimu kompatibility 2007. 

To výrazne zlepšuje interoperabilitu s viacerými verziami MS Office. Program môže teraz tiež exportovať do súborov XLSX s názvami dlhšími ako 31 znakov. Vyriešila sa aj dlhodobá chyba Office XLSX s „neplatným obsahom“ (invalid content error). A napokon bol zlepšený importný/exportný filter PPTX. K ďalším pozoruhodným novým funkciám patria podpora pre nový formát 2019 Open Document Format (ODF) 1.3 a grafický engine Skia a zrýchlenie GPU Vulkan.

Väčšina ďalších významných zlepšení sa týka textového procesora Writer. Navigátor sa lepšie používa a má viac kontextových ponúk. Podporovaný je aj polopriehľadný text, záložky sa teraz môžu zobrazovať priamo v texte, zlepšilo sa narábanie s úvodzovkami a apostrofmi. LibreOffice je k dispozícii pre Windows, Mac OS a Chrome OS, no funguje aj na linuxových distribúciách. Možno ho spustiť aj z cloudu pomocou LibreOffice Online.

Zdroj: zdnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Microsoft

6 komentárov

VBA reakcia na: LibreOffice 7 je ešte viac kompatibilný s Microsoftom a stále je zadarmo

21.9.2020 14:09
makra nie su az tak kompatibilne a to je problem...
Reagovať

VBA reakcia na: LibreOffice 7 je ešte viac kompatibilný s Microsoftom a stále je zadarmo

21.9.2020 14:09
casto sa vsak pouzivaju makra, ktore az tak kompatibilne nie su a to je problem...
Reagovať

.......................... reakcia na: LibreOffice 7 je ešte viac kompatibilný s Microsoftom a stále je zadarmo

8.8.2020 11:08
By som sa vysral na celu kompatibilitu s MS, MS je rozsireny len pre to ze vacsina ma nelegalne kopie. Keby sa to dosledne dodrzovalo, tak sa rychlo prepadne ich podiel a stupne podiel libre...
Reagovať

. reakcia na: LibreOffice 7 je ešte viac kompatibilný s Microsoftom a stále je zadarmo

7.8.2020 11:08
Prva veta je jasne klamstvo autora! Nema to nic s cloudom. Keby bol cloud zadarmo, tak software tam nepreferuju. Jedine, co dal microsoft najavo, ze chce zarabat este viac ako zaraba a chce mat mesacne pausaly od ludi. Mesacne platby je dovod, nie technologia!
Reagovať

RE: . reakcia na: .

7.8.2020 14:08
Kde tam vidíš napísané niečo o tom že cloud je zadarmo?? Zjavne ti robí problémy čítanie s porozumením.
Reagovať

RE: RE: . reakcia na: RE: .

7.8.2020 21:08
Zjavne tebe robi, ked nechapes textu. Aby si chapal aj ty, tak pravdiva prva veta by bola, keby je napisane "...jasne najavo... vidi buducnost v peniazoch". S cloudom to nic nema, co si autor mysli.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať