ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Vlani malo televízny príjem približne 1,8 mil. používateľov. Najviac cez satelit, IPTV využívalo 337 000 zákaznikov

Tlačové správy
0

Najviac - viac ako milión televíznych divákov prijímalo TV programy prostredníctvom podmieneného prístupu k satelitnému televíznemu a rozhlasovému vysielaniu (DVB-S respektíve DVB-S2) na základe zmluvy uzavretej s poskytovateľom služby.

Obyvatelia Slovenskej republiky majú v závislosti od lokality na výber z viacerých možností ako si zabezpečiť príjem televíznych programov. Ku koncu minulého roka malo televízny príjem na základe zmluvy s poskytovateľom služby približne 1,8 milióna užívateľov. Vyplýva to z údajov, ktoré operátori poskytli Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ).

"Najviac – viac ako milión televíznych divákov prijímalo TV programy prostredníctvom podmieneného prístupu k satelitnému televíznemu a rozhlasovému vysielaniu (DVB-S resp. DVB-S2) na základe zmluvy uzavretej s poskytovateľom služby. Druhý najpopulárnejší spôsob plateného príjmu bol káblový distribučný systém (tzv."káblová televízia“)," objasnil hovorca RÚ Roman Vavro.

Káblové distribučné systémy vykázali v rovnakom čase 413 tis. aktívnych prípojok, z toho 220 tis. sa využívalo pre služby digitálneho TV vysielania (DVB-C). Tretí najpopulárnejší spôsob bol prostredníctvom elektronickej komunikačnej siete v IP protokole (IPTV), kde bolo v sledovanom čase aktívnych 337 tis. prípojok.

Ako poznamenal Vavro, občania majú možnosť prijímať televízne programy, okrem už spomenutých možností, aj prostredníctvom mikrovlnného distribučného systému (MMDS alebo MVDS), mobilnej komunikačnej siete a bezplatného alebo plateného digitálneho terestriálneho vysielania (DVB-T). "RÚ nemá k dispozícii odhady, koľko divákov prijíma TV programy prostredníctvom DVB-T," uzavrel hovorca.

SITA

Všetky autorove články
TV Roman Vavro

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať