NICEBOY_062022 NICEBOY_062022 NICEBOY_062022

Vlani sa u nás predalo zhruba 133 tis. tabletov

Prieskumy trhu
0
Tablet-Sky-Multilaser.jpg Na Slovensku sa vlani predalo spolu 133 tis. tabletov, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast až o 153,5 %. Vyplýva to z údajov analytickej spoločnosti IDC. Dopyt vzrástol najvýraznejšie v tradične silnom štvrtom kvartáli vlaňajška, kedy sa u nás predalo spolu 53 tis. tabletov.

"Trh tabletov prešiel v roku 2012 veľkým boomom a hlavne v sezóne na konci roku sa tento typ zariadení stal vyslovene módnym artiklom," skonštatoval analytik IDC Petr Švagrovský. Ako dodal, kým v roku 2011 pripadal na Slovensku jeden tablet na šesť predaných notebookov, v roku 2012 pripadal jeden predaný tablet už len na dva notebooky. Jednotkou na trhu bola u nás vlani spoločnosť Apple so svojím iPadom. Druhé miesto získala firma Samsung, ktorá bola zároveň lídrom v oblasti tabletov s operačným systémom Android. Na tretie miesto postúpila spoločnosť Prestigio.

Rastúca popularita tabletov prispieva spolu s obmedzenými rozpočtovými zdrojmi ku poklesu dopytu po počítačoch. Ich predaj u nás vlani poklesol medziročne o 8 % na zhruba 342 tis. kusov. Vyššie predaje tabletov sa podpísali najmä pod výraznejší pokles dopytu po notebookoch.

Pridať komentár