SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Vozidlá Volvo si budete môcť kúpiť za mesačné poplatky ako iPhone

0

Apple chce, aby sa jeho iPhone dostal k čo najväčšiemu počtu používateľov, preto ponúka možnosť jeho on-line kúpy na splátky. Telefón za 30 – 40 dolárov mesačne je dosiahnuteľnejší ako jeho kúpa za jednu vysokú paušálnu sumu. Stačí, ak kupujúci podpíše dvojročnú zmluvu o pôžičke a každý rok môže získať nový telefón.

V podstate rovnaký koncept sa teraz snaží uviesť do života aj automobilka Volvo. Spoločnosť predstavila novú službu predplatného pre svoje vozidlá  s názvom Care by Volvo. Zákazníci budú platiť paušálny mesačný poplatok, za ktorý získajú úplne nové vozidlo a môžu ho upgradovať už o 12 mesiacov v rámci plánu.

Firma neoznámila, koľko bude služba stáť, ale spustí ju s novým modelom SUV XC40, ktorého cena sa bude začínať na 33 200 dolároch. Viac informácií vraj poskytne po autosalóne v Los Angeles v decembri.

Myšlienka je podobná tradičným modelom lízingu, keď zákazník poskytne zálohu a potom platí mesačné poplatky a po niekoľkých rokoch auto vráti. Nový model Volvo však nevyžaduje zaplatenie zálohy.  Zákazník bude môcť odísť v novom vozidle Volvo bez toho, aby zložil zálohu či platil za údržbu a poistenie.

Podobnú koncepciu predstavil začiatkom roka aj GM. Nazýva sa Book by Cadillac. Zákazníci zaplatia mesačne 1500 dolárov a môžu si vozidlá Cadillac vymieňať podľa ľubovôle. V súčasnosti je však táto cena pre priemerného spotrebiteľa príliš vysoká. Ak sa automobilke Volvo podarí znížiť mesačné poplatky na prijateľnú úroveň (asi 500 dolárov či menej), je možné, že tradičné vlastníctvo automobilov sa stane vecou minulosti.

Volvo v súčasnosti testuje aj službu objednania autonómnej jazdy, ktorá by sa mala spustiť v roku 2021. Tá by mohla byť predchodcom služby autonómnej jazdy na požiadanie, kde by používatelia platili mesačný poplatok, za ktorý by mali prístup k autonómnym vozidlám vždy, keď to potrebujú.

Zdroj: Qz.com

Redakcia

Všetky autorove články
Apple Volvo iPhone

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať