ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Vstúpte do sveta SAMSUNG GALAXY

Technológie
0

Špeciálny projekt

S novými prístrojmi radu FE sa opäť o niečo rozširujú možnosti a sila ekosystému Galaxy. Jednou z jeho najväčších výhod je systém Multi Control umožňujúci ľahko presúvať a kopírovať obsah medzi jednotlivými zariadeniami. Videá či fotografie je možné z telefónu do tabletu skopírovať aj pomocou technológie Quick Share a následne ich ľahšie upraviť. Systém Auto Switch inteligentne prepína zvuk medzi slúchadlami, tabletom, hodinkami alebo televízorom, nie sú potrebné žiadne manuálne nastavenia. 

Galaxy Buds FE

Medzi hlavné prednosti patrí vynikajúci zvuk s mohutnými basmi, systém aktívneho tlmenia okolitých ruchov (ANC) a technológie Ambient Sound, vďaka ktorej počujete presne to, čo chcete a ostatní, naopak, nie. To platí aj pre telefónne hovory, pri ktorých sa uplatní systém troch mikrofónov s personalizovaným smerovaním a umelou inteligenciou, ktorý váš hlas spoľahlivo oddelí od hluku v pozadí. Slúchadlá zvládnu až 8,5 h prehrávania, v kombinácii s puzdrom až 30 hodín. Aj pri aktívnom tlmení hluku sa používatelia dostanú na 6 h prehrávania čisto zo slúchadiel a až na 21 h s puzdrom.

Galaxy Buds FE sú pohodlné aj pre dlhšie používanie a vďaka trom ušným adaptérom a dvom veľkostiam sa hodia pre každé ucho. Automatické prepínanie je synchronizované na všetkých zariadeniach Galaxy, takže v prípade, že by ste chceli pripojiť slúchadlá s mikrofónom priamo k Samsung TV obrazovke, jednoducho využijete funkciu Smart View. Keď sa ponáhľate z domu a nemôžete si spomenúť, kam ste si naposledy položili svoje bezdrôtové slúchadlá do uší Samsung Galaxy Buds FE, tak si určite obľúbite osvedčené riešenie v podobe „prezvonenia“. Jednoduchý príkaz v telefóne okamžite odhalí ich úkryt

Slúchadlá Galaxy Buds FE sú k dispozícii v grafitovej a bielej farbe a ich odporúčaná malo-obchodná cena bola stanovená na 109 €.

CENA: 109 €

Galaxy Tab S9 FE

Tablet je osadený 10,9" displejom s rozlíšením QHD 2304 × 1440 px, ktorý poslúži na pracovné aj študijné účely. Tešiť sa z neho však budú aj fanúšikovia hier a filmov. Operačná pamäť s kapacitou 6 GB umožňuje hrať aj 3D hry alebo skúmať virtuálnu realitu. Všetky fotografie, videá a ďalšie súbory pojme vnútornú pamäť s veľkosťou 128 GB resp. 256 GB, ktorá spĺňa potreby aj najnáročnejších používateľov, takže si poradí s veľkými objemami dát a náročnými 4K videami. V prípade, že sa dostanete do situácie, keď pamäť tabletu nebude stačiť, možno ju rozšíriť s využitím pamäťovej karty typu MicroSD do maximálnej veľkosti 1000 GB.

Do výbavy na fotenie v tablete patrí 8Mpx zadný fotoaparát a 12Mpx selfie fotoaparát. S tabletom Samsung môžete robiť videá v maximálnom rozlíšení 3840 × 2160 (4K Ultra HD). Na zaznamenávanie nápadov a písanie poznámok výborne poslúži obľúbené dotykové pero S Pen, opäť s certifikáciou IP68, ktoré ponúka celý rad kreatívnych nástrojov a funkcií, medzi ktorými nechýbajú populárne aplikácie Goodnotes, LumaFusion, Clip Studio Paint a ďalšie. Tablet je vybavený technológiou Bluetooth, GPS aj NFC. Dôležitou výhodou tabletu je aj podpora OTG umožňujúce pripojenie iných zariadení káblom. Plne využiť potenciál všetkých aplikácií pomáhajú vstavaný pohybový senzor, gyroskop, svetelný senzor, g-senzor a čítačka odtlačkov prstov.

CENA: 529 €  (128 GB SSD) 599 € (256 GB SSD)

Galaxy SmartTag2

Prívesok Galaxy SmartTag2 prináša množstvo vylepšených spôsobov, ako strážiť a sledovať cenné predmety.  Vylepšená funkcia Compass View zobrazí na displeji telefónu šípky a navádza používateľov smerom k prívesku. Zároveň sa zobrazí zostávajúca vzdialenosť. Novinkou je režim straty, vďaka ktorému používatelia môžu zadať do prívesku svoje kontaktné informácie a krátku správu. Ak následne ktokoľvek nájde akýkoľvek predmet s príveskom Galaxy SmartTag2, môže prívesok pomocou telefónu oskenovať a uvidieť kontaktné informácie aj správu.

Napríklad na psom obojku tak SmartTag2 funguje ako známka s telefónnym číslom majiteľa, pokiaľ sa pes stratí. V novom režime zvládne Galaxy SmartTag2 fungovať až 700 dní, teda viac ako dvojnásobok v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Galaxy SmartTag. Dokonca aj v bežnom režime sa výdrž batérie predĺžila na 500 dní, čo znamená zlepšenie o 50 % v porovnaní s predchádzajúcou verziou. O vyššej odolnosti proti vlhkosti a prachu teraz svedčí certifikát IP67. Galaxy SmartTag2 podporuje pripojenie cez Bluetooth Low Energy (BLE) aj technológiu UWB, ale aj vyhľadávanie pomocou rozšírenej reality (AR) – keď si na telefóne Galaxy zapnete fotoaparát, navedie vás k cieľu priamo v reálnom prostredí. Maximálny dosah cez Bluetooth sa predĺžil na 120 metrov, prostredníctvom služby SmartThings je možné príveskom Galaxy SmartTag2 ovládať aj domáce spotrebiče. 

CENA: 39,90 €

Galaxy S23 FE

Vďaka špičkovému rozlíšeniu 50 MPix a trojnásobnému optickému zoomu sú v záberoch zreteľné aj tie najdrobnejšie detaily. Stabilizačný systém VDIS založený na optickom stabilizátore umožňuje zhotovovať ostré snímky v akomkoľvek svetle. V režime Pro je možné ručne nastaviť expozičný čas, clonu, citlivosť a ďalšie parametre. Aplikácia Camera Assistant umožňuje upraviť funkcie fotoaparátu a na mieru vybrať, ktoré z nich majú fungovať automaticky. A aby fotografie vyzerali čo najlepšie, ponúka Galaxy S23 FE nástroje na ich úpravu s vyspelou umelou inteligenciou.

Súčasťou procesora je vyspelá odparovacia komora, ktorá pomáha účinnému chladeniu a  prispieva k stálemu výkonu bez výkyvov. Batéria s kapacitou 4500 mAh sa intuitívne prispôsobuje aktuálnym podmienkam, s nabíjačkou 25 W ju možno do polovice kapacity nabiť iba za 30 minút. Veľkou prednosťou je aj jasný a kvalitný displej Dynamic AMOLED 2X s uhlopriečkou 6,4 palca. Nechýba mu technológia Vision Booster, ktorá upraví obraz automaticky podľa okolitých svetelných podmienok. Displej Galaxy S23 FE svojou kvalitou zodpovedá najdrahším modelom tohto špičkového radu.

Smartfón Galaxy S23 FE bude v SR dostupný neskôr v tomto roku.

Zobrazit Galériu

Samsung

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať