SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Výrobca softvéru SAP zaznamenal vlani výrazný rast príjmov

Tlačové správy
0

Nemecký výrobca softvéru SAP zaznamenal v minulom roku výrazný rast príjmov. Celoročné príjmy z predaja softvéru a predplatného na cloudové riešenia vzrástli o 11 % pri konštantných menových kurzoch, čo predstavuje nárast o 6 % na 5,28 mld. eur pri aktuálnych menových kurzoch. Príjmy z predaja softvéru a služieb spojených so softvérom sa zvýšili o 11 % pri konštantných menových kurzoch a o 6 % na 14,03 mld. eur pri aktuálnych menových kurzoch. Nárast zaznamenali aj celkové príjmy, ktoré stúpli o 8 % pri konštantných menových kurzoch, čo pri aktuálnych menových kurzoch znamená rast o 4 % na 16,9 mld. eur. Informovala o tom spoločnosť

Príjmy z predplatného na cloudové riešenia a podporu dosiahli 787 mil. eur pri konštantných menových kurzoch, čím podľa spoločnosti prekročili odhad výnosov vo výške 750 mil. eur. Ku koncu minulého roka boli budúce príjmy z predplatného na cloudové riešenia a podporu 447 mil. eur, čo predstavuje medziročný nárast o 25 %.

Rezervy firmy na cloudové riešenia a podporu boli približne 1,2 mld. eur, čo v medziročnom porovnaní znamená nárast o 50 %. Najvýznamnejším motorom rastu v minulom roku bola pre spoločnosť platforma na podnikové aplikácie v reálnom čase SAP HANA. Celoročné príjmy z tohto softvéru vzrástli o 69 % na 664 mil. eur pri konštantných menových kurzoch.

V tomto roku očakáva SAP celoročný príjem z predplatného na cloudové riešenia a podporu v rozsahu od 950 mil. eur až po jednu miliardu eur pri konštantných menových kurzoch. Výrobca softvéru tiež odhaduje, že celoročný prevádzkový zisk sa v roku 2014 bude pohybovať v rozpätí od 5,8 mld. eur do 6 mld. eur pri konštantných menových kurzoch.

Spoločnosť SAP je dodávateľom podnikových softvérových aplikácií. Svoje pobočky má vo viac než 50 krajinách. Na Slovensku spoločnosť samostatne pôsobí od roku 1998.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať