NICEBOY_102021 NICEBOY_102021 NICEBOY_102021

Výskumníci naučili umelú inteligenciu tvoriť mémy. Otestujte sa, či ich dokážete odhaliť

Technológie
2

Umelá inteligencia dokáže v dnešnej dobe robiť takmer čokoľvek. Najnovšie sa ukázalo, že je prekvapujúco dobrá aj pri vytváraní mémov. V dokumente s názvom Dank Learning niekoľko študentov zo Stanfordu opisuje neurónovú sieť, ktorú „nakŕmili“ viac ako 400 000 internetovými mémami s 2600 jedinečnými štítkami z memegenerator.com v snahe naučiť ju vytvoriť svoje vlastné.

Umelá inteligencia pozostáva z konvolučnej neurónovej siete (CNN), ktorá preberá obrazy ako vstupy a prekladá ich do matematických reprezentácií nazývaných vector embeddings (kodér), a rekurentnej neurónovej siete LSTM (long short-term memory), ktorá vytvára titulky (dekodér).

Študenti potom ukázali 5 ľuďom z rôznych prostredí 20 mémov a požiadali ich, aby ohodnotili ich vtipnosť na stupnici 0 – 10 a uhádli, či boli vyrobené človekom alebo neurónovou sieťou.

Ľudia dokázali určiť algoritmicky vytvorené mémy s presnosťou 70 %, pričom ich vtipnosť hodnotili približne rovnako ako  v prípade mémov vytvorených človekom, čo je však pomerne subjektívna metrika.

Skúste sa otestovať aj vy. Ktoré z týchto troch mémov vytvorila umelá inteligencia?

(Jedine mém „big data“ pochádza od človeka, ostatné sú výsledkom práce neurónovej siete)

Zdroj: thenextweb.comventurebeat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
umelá inteligencia AI internet web zabava clovek

2 komentáre

takze reakcia na: Výskumníci naučili umelú inteligenciu tvoriť mémy. Otestujte sa, či ich dokážete odhaliť

22.6.2018 17:06
"Umelá inteligencia dokáže v dnešnej dobe robiť takmer čokoľvek." - no toto je za vetu. Tak nech pride mi vytret rit!
Reagovať

zápalky v elektrárni alebo jóga v umení reakcia na: Výskumníci naučili umelú inteligenciu tvoriť mémy. Otestujte sa, či ich dokážete odhaliť

22.6.2018 15:06
No, o čo ide. Skúsme príklad, neškodný ľahký príklad. Dajme tomu, že niekto vytesá do kameňa nápis "V obchode sa predáva, v obchode sa kupuje". Alebo iný príklad celý svet. Ale, "doma je vlastná umením" môže znamenať mnohé. Umením vlastná slina, zdravý človek by mal vedieť prehltnúť. Napovedať zapovedané, je ako navádzať druha aby si našiel družku, aby sa mohli zblížiť podľa priania. Napríklad je film o tom, ako sa letelo na mars. Otravovať diváka umením vlastná slina, zdravý človek by mal vedieť prehltnúť. To je tiež vyjadrenie formy súkromia. Hviezdna čiara, základný kameň, neškodný ľahký kameň. Dajme tomu, že niekto vybrúsi do kameňa briliantové ostrie, a príde do obchodu, nie domov, a privítajú ho, že to máš jedno. Jedno je tiež briliantové ostrie tuposti kameňa, hviezdna čiara, pomýlená inteligencia, duševné zdravie, pacient vysvetľuje, lekár vysvetľuje, a obchod sa ohradí, že však tá čiara je ostrá, alebo tá ostrá je tuposť. Tak niekto vytesá do kameňa, ty do nás, mi do teba, to je skutočné tupé ostrie. Takže kameň je pomsta? Odkiaľ pochádza rastlina? Bola vyšľachtená vnútri alebo vonku? Prečo nie je pod stromom planéta mars? Pretože podľa takej detektívky ešte na marse nikdy nikedy nebol, zvyšok politika. Prečo treba stav oproti sebe politiku a radosť? Alebo politika je ten kameň? A radosť potom brús? Vždy je niekde nejaká hviezdna čiara, tam sa platí, tam platí ostrá, tam nie je politika, tam je číra radosť. Formát "you are here" je politika alebo brus? Obyčajné slová, činy sú niekde inde, to sa nazýva súkromie, žiadny mém, bodky na ploche, popolník, kvetináč, výmesel, pobavenie sa, relax, stresu je habadej, samí cash, či nie?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať