SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement SAMSUNG_022024 Advertisement

Vysokokvalitný, vodou rýchlo rozpustný podporný materiál na spoľahlivú 3D tlač tvarovo zložitých objektov.

Tlačové správy
0

Spoločnosť Verbatim, ktorá je súčasťou skupiny Mitsubishi Chemical Holdings Group, predstavila výkonný, vo vode rozpustný podporný materiál, tzv. Butenediol Vinyl Alcohol Copolymer (označovaný ako BVOH), ktorý slúži na rýchlu a úspešnú tlač tvarovo zložitých objektov s prevismi pomocou 3D tlačiarní s dvoma extrudérmi.

Verbatim BVOH je ľahko tlačiteľný materiál so spoľahlivými tlačovými vlastnosťami a rýchlym rozpúšťaním vo vode, omnoho rýchlejším než majú aktuálne PVA/PVOH materiály na trhu, čo umožňuje dizajnérom realizovať svoje 3D modely omnoho skôr.

BVOH sa tlačí rýchlosťou až 30 mm/s a disponuje vynikajúcou priľnavosťou k najrôznejším materiálom, najmä PLA, PET a ABS od spoločnosti Verbatim, čo používateľom umožňuje plne využívať vlastnosti, ktoré tieto materiály poskytujú. Po rozpustení je možné odpadovú vodu likvidovať do bežnej kanalizácie s riedením väčším než 20 dielov vody na jednu časť BVOH, čo je veľmi jednoduché dosiahnuť.

„Verbatim BVOH je veľmi spoľahlivý a tlačí ako bežný 3D tlačový materiál, čo znamená, že aj zložitejšie objekty môžu byť navrhnuté a vytlačené vo vysokej kvalite,“ povedal Shigeyuki Furomoto, manažér globálnej centrály spoločnosti Mitsubishi Chemical Media. „Kvalitná a spoľahlivá tlač spolu s rýchlosťou rozpúšťania výrazne posilní používanie stolových 3D tlačiarní v bežnom aj profesionálnom použití.“

Nedávno bolo na trh uvedených niekoľko nových 3D tlačiarní s dvoma dýzami umožňujúcich širšie využitie rozpustných podporných materiálov, ako je napríklad BVOH, takže teraz sa môžu dizajnéri zbaviť niektorých kompromisov týkajúcich sa tlače podporných konštrukcií na 3D tlačiarňach iba s jednou dýzou.

Filamenty Verbatim BVOH s priemerom 1,75 mm sú už dostupné na trhu (produktové číslo 55901), pričom verzia s priemerom 2,85 mm bude k dispozícii od septembra.

Verbatim

Všetky autorove články
Verbatim

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať