SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement SAMSUNG 042024 Advertisement

Western Digital zvyšuje kapacitu pevných diskov určených pre bezpečnostné kamerové systémy na 10 TB

Tlačové správy
0

Pevný disk WD Purple prináša 25% nárast kapacity, podporuje systémy s nepretržitou prevádzkou vybavené až 64 HD kamerami a je pripravený na 4K aplikácie. Spoločnosť Western Digital Corporation ("Western Digital") (NASDAQ: WDC), firma s vedúcim postavením na trhu dátových úložísk, uvádza disk WD Purple s kapacitou 10 TB. Tento pevný disk je súčasťou produktovej rady určenej pre aplikácie bezpečnostných dohľadových kamerových systémov.  Podľa informácií spoločnosť IHS Markit nárast zariadení s rozlíšením 4K a ďalších kamerových systémov povedie v nasledujúcich rokoch ku zvýšenému dopytu po dátových úložiskách*.

Pevný disk WD Purple 10 TB je optimalizovaný pre bezpečnostné kamerové systémy s nepretržitou prevádzkou 24x7 a pre systémy vybavené až 64 HD kamerami, napríklad v malých firmách, alebo domácnostiach.

„Pokročilé zobrazovacie technológie zvyšujú prínos bezpečnostných kamerových systémov, ktoré sa využívajú pre monitorovanie obchodných a verejných priestorov, alebo sú súčasťou systému infraštruktúry inteligentných miest. Prináša to však potrebu ďalšej ukladacej kapacity,“ hovorí Brendan Collins, viceprezident pre produktový marketing spoločnosti Western Digital a dodáva: „ Náš nový disk s kapacitou 10 TB sa vyznačuje, rovnako ako celá produktová rada WD Purple, vysokým výkonom, spoľahlivosťou a odolnosťou. Ponúkame produkt s maximálnou kapacitou a podporou 4K, ktorý ocenia predajcovia, systémoví integrátori i používatelia existujúcich, ale i budúcich kamerových bezpečnostných systémov.“

„My všetci v spoločnosti 45 Drives sme doslova nadšení novými diskami WD Purple 10 TB,“ hovorí Doug Milburn, viceprezident a jeden zo zakladateľov spoločnosti Drives/Protocase, Inc., a dodáva: „Máme veľa zákazníkov na trhu dohľadových systémov a je pre nás dôležité mať tie správne produkty. Produkty, ktoré splnia požiadavky zákazníkov. Produktová rada WD Purple poskytuje dva kľúčové benefity, spoľahlivosť a kapacitu, a to všetko za priaznivú cenu.“

Disky WD Purple sú optimalizované pre prácu v náročných aplikáciách nepretržitej prevádzky v prostredí DVR a NVR. WD Purple 10 TB ponúka nízku spotrebu, originálne technológie značky WD a veľa ďalších technických parametrov ako sú:

• Technológie  AllFrame 4K™ – Odhaduje sa, že v roku 2017 zhruba 2 % bezpečnostných kamerových systémov využíva, alebo bude využívať technológiu 4K, v roku 2020 to bude už 29 %*. Technológia ALLFrame 4K vylepšuje streamovanie prostredníctvom rozhrania ATA a pomáha eliminovať straty v záznamoch, zlepšuje celkové prehrávanie videa a ponúka ďalšie možnosti.

WD Purple 10 TB má aj vylepšený firmware, ktorý pomáha redukovať pixelizáciu obrazu a nechcené výpadky záznamu bezpečnostných kamier.

• Technológia HelioSeal™ – Táto technológia umožňuje dosiahnuť vyššiu kapacitu pri diskoch a ich nižšiu spotrebu. WD Purple 10 TB využíva už tretiu generáciu tejto technológie. Disky s touto technológiou sú dodávané na trh už viac než tri roky a celkovo bolo vyrobených viac než 12 miliónov týchto diskov.

• Škálovateľnosť bezpečnostných kamerových systémov – Disky sú navrhnuté pre nepretržitú prevádzku, podporujú systémy s viac diskami a pracovnú záťaž až 180 TB/rok.

Disky WD Purple 10 TB sa ľahko inštalujú do už existujúcich bezpečnostných kamerových systémov, sú navrhnuté, testované a štandardizované pre kamerové systémy a sú kompatibilné so všetkými poprednými výrobcami chipsetov. WD úzko spolupracuje s partnermi, ktorí poskytujú riešenia bezpečnostných kamerových systémov a spoločne stanovujú benchmarkové hodnoty pre definovanie a preukazovanie výkonov v kamerových systémoch.

Cena a dostupnosť:

WD Purple 10 TB (WD100PURZ) 3,5palcový HDD je dostupný prostredníctvom vybraných predajcov a distribútorov, je na neho poskytovaná 3ročná záruka. Doporučená koncová cena je 589 EUR vrátane DPH. Viac na at https://www.wdc.com/products/internal-storage/wd-purple-surveillance-hard-drive.html.

 

Western Digital

Všetky autorove články
Western Digital 10 TB

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať