SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Inovácia v hlasových službách: Orange pre svojich zákazníkov sprístupňuje VoLTE

Tlačové správy
0

Nový zážitok z komunikácie a vyššia, HD kvalita hovorov.   Orange odštartoval komerčnú prevádzku VoLTE, ktorá umožňuje v súčasnosti najkvalitnejší spôsob telefonovania a bezproblémový prenos dát zároveň.

VoLTE  alebo Voice over LTE znamená prenos hovorov cez dátovú sieť LTE. Vďaka tomu je nielen kvalita VoLTE hovorov v porovnaní s tradičnými hlasovými hovormi prostredníctvom 2G či 3G siete výrazne vyššia, rýchlejšie je aj spojenie hovoru. Navyše počas telefonovania prostredníctvom VoLTE nehrozí zákazníkom žiadne prerušenie prenosov dát. „Dátové pripojenie prebieha stále na pozadí a účastníka neodpojí ani po zostavení hovoru. Zákazník môže v jednom čase telefonovať a zároveň byť pripojený na internet na tom istom zariadení. Je to ďalšia užitočná technológia, ktorá zlepšuje zákaznícku skúsenosť a používateľský komfort,“ vysvetľuje Pavol Kuťka, projektový manažér Orangeu zodpovedný za implementáciu VoLTE.

Aj keď hovory uskutočnené cez VoLTE sú uskutočňované cez dáta, účtované sú rovnako ako štandardné hovory a použité prenesené dáta sa neúčtujú. Výhody VoLTE si postupne budú môcť užívať zákazníci Orangeu s paušálmi aj predplatenými kartami, ktorí sa nachádzajú v pokrytí 4G a používajú zariadenie s podporou VoLTE. VoLTE momentálne podporujú mobilné telefóny Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Galaxy S8 a Samsung Galaxy S8+ s operačným systémom Android 7, pričom ponuka týchto zariadení sa bude postupne rozširovať.

Orange bude zákazníkom s podporovanými telefónmi službu VoLTE postupne automaticky aktivovať, v priebehu júna 2017 bude dostupná pre všetkých zákazníkov s podporovanými zariadeniami a službami. „Aby si zákazníci mohli naplno vychutnať všetky výhody, ktoré im táto inovatívna technológia prináša, obaja účastníci hovoru by mali využívať  VoLTE,“ dodáva Kuťka.

4G sieť od Orangeu, na ktorej VoLTE funguje, je aktuálne na Slovensku dostupná v  139 mestách a 1214 obciach. Orange ňou pokrýva  80 % populácie, do konca roka plánuje zvýšiť pokrytie na 90 %.

 

Redakcia PCR

Všetky autorove články
Orange

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať