SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Xenoboty - „živé roboty“ sa dokážu sami rozmnožovať

9

Podľa nového výskumu uverejneného v časopise Proceedings of the National Academy of Sciences organizmy známe ako xenoboty využívajú úplne novú formu biologickej sebareplikácie. Autori štúdie zistili, že tieto roboty dokážu zhromaždiť stovky jednotlivých buniek a zostaviť ich do „detských“ xenobotov. Po niekoľkých dňoch sa potomstvo vyvinie tak, aby vyzeralo a pohybovalo sa rovnako ako ich rodičia. Tento proces sa potom môže opakovať znova a znova. Xenoboty široké milimeter sú zostavené zo živých buniek zoškrabaných z embryí žaby.

Ich život je obmedzený na Petriho misky a je veľmi odlišný od života ich obojživelných predkov. Xenobot síce môže samostatne splodiť deti, ale systém zvyčajne čoskoro potom odumrie. Aby rodičia mali šancu vidieť svoje deti vyrastať, výskumníci sa obrátili na umelú inteligenciu. Tím použil evolučný algoritmus na testovanie miliárd potenciálnych tvarov tela v simulácii. Systém bol navrhnutý tak, aby našiel formy, ktoré by boli efektívne pre metódu samoreplikácie. Jeden z jeho pútavých výtvorov pripomínal Pac-Mana.

Vedci potom zostrojili xenobota v tomto tvare a otestovali jeho schopnosti odchovať deti. Zistili, že rodič navrhnutý umelou inteligenciou môže použiť svoje „ústa“ v tvare Pac-Mana na stlačenie kmeňových buniek do kruhového potomka. Ich deti potom vytvorili vnúčatá, tie pravnúčatá a tie zasa prapravnúčatá. Formovala sa tak dynastia xenobotov. Hoci xenoboty mohli už predtým fungovať v skupinách, boli schopné samoopravy a dokonca mohli zaznamenávať spomienky, toto je prvýkrát, čo dokázali založiť rodinu.

Predstava samoreprodukujúcich sa rojov robotov môže byť desivá, ale výskumníci predpokladajú optimistickejšie výsledky. Veria, že ich systém by mohol byť základom mnohých technológií – od živých strojov, ktoré odstraňujú mikroplasty z prostredia, až po nové spôsoby liečby.

Michael Levin z Tufts University, spoluautor štúdie, vidí uplatnenie tejto technológie v oblasti regeneratívnej medicíny: „Keby sme vedeli, ako povedať súborom buniek, aby robili to, čo by sme od nich chceli, bola by to vlastne regeneratívna medicína – to je riešenie traumatických poranení, vrodených chýb, rakoviny a starnutia. Všetky tieto rôzne problémy sú tu, lebo nevieme predvídať a kontrolovať, aké skupiny buniek sa vytvoria. Xenoboty sú novou platformou, ktorá nás to môže naučiť.“

Zdroj: thenextweb.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

9 komentárov

Aj ja som bol plný nanitov a často ma pýtalo, no Boh vypočul moju skrúšenú prosbu, už nemusím. Vďaka Ti Pane, že si pomohol reakcia na: Xenoboty - „živé roboty“ sa dokážu sami rozmnožovať

6.12.2021 19:12
Aj ja som bol plný nanitov a často ma pýtalo, no Boh vypočul moju skrúšenú prosbu, už nemusím. Vďaka Ti Pane, že si pomohol úbožiakovi aj skrze toto diskusné fórum. Asi to zachytila rozviedka a pomohla mi skrze lekárov. Ešte raz vďaka páni a dámy, už nepýta, netreba ísť ani odpustiť na wc. Oslavujte Pána, lebo je dobrý. Veľkým hlasom velebím Boha, lebo vzhliadol na úbožiaka a vyliečil ho. Ďakujem Ti Pane, moc, moc. Už sa môžem v pokoji modliť ruženec celé dni bez toho, aby ma pýtalo, šteklilo v prostate. Niečo to zablokovalo. Keď nastupuje pýtanie a ide ma štekliť nano dron v prostate, nastúpi nejaká blokáda a cítim ako to vypína a ukľudňuje. Ďakujem, ďakujem, už netreba. Život je zrazu skvelý bez toho, že musím vyhoniť na wc, už nemusím. Vypli mi to v prostate. Je po tom, môžem si vydýchnuť. Chvála Bohu za pomoc, mizne to preč. Ďakujem.
Reagovať

RE: Mal by si mať možnosť urobiť sa pri pornhube, inak je to forma otroctva, to je tvoje telo, nie ich otrokárov reakcia na: Aj ja som bol plný nanitov a často ma pýtalo, no Boh vypočul moju skrúšenú prosbu, už nemusím. Vďaka Ti Pane, že si pomohol

8.12.2021 15:12
Mal by si mať možnosť urobiť sa pri pornhube, inak je to forma otroctva, to je tvoje telo, nie ich otrokárov. Vypli ti penis a ty s tým súhlasíš? Btw, keď ti sťahujú a rozťahujú nanitom prostatu, môžeš sa pomočiť a mať inkontinenciu. Sú to otrokári, toto by ti nemali robiť. Kde je základná sloboda? Sex nie je zlo, je to súčasť života a ľudská potreba. Tak by som povedala ja. Kľudne sa urob pri pornhube, je to potreba. Ale keď sa chceš radšej modliť, tvoja vec, keď to berieš ako pomoc. Asi vieš čo robíš. Kurvy sú zlo, to je pravda, ale štát ich nechá robiť porno, lebo pornhub platí dane a štátu z toho kvapne do rozpočtu. Sila ako brzdia honičov na pornhube :-D Nanotechnológiami? Sila!
Reagovať

RE: RE: Nie nechcem žiadny pornhub, radšej sa pomodlím ruženec, či korunku Božieho milosrdenstva. Ďakujem im, že ma vypli. reakcia na: RE: Mal by si mať možnosť urobiť sa pri pornhube, inak je to forma otroctva, to je tvoje telo, nie ich otrokárov

8.12.2021 16:12
Nie nechcem žiadny pornhub, radšej sa pomodlím ruženec, či korunku Božieho milosrdenstva. Ďakujem im, že ma vypli. Nepýta a to je fajn. Je to nanič, keď v kuse musíš, si potom otrok porna. Teraz som slobodný bez pornhubu a bez závislosti. Ešte raz ďakujem, že sa radšej môžem pomodliť, aspoň nekonám hriech. A vieš ako si to ľudia závidia? Obyčajnú ruku na pornhube? Zabili by ťa za to, že si kúsok užiješ. Preto to radšej nechcem. Ľudia sú závistliví a robia si zle kvôli maličkostiam. Takže radšej nič, Ježiš je cesta, pravda a život. A možno raz budem mať manželku? Kto vie? Je to skrátka v Božích rukách...
Reagovať

RE: RE: RE: Dobre si sa rozhodol. Ježiš je cesta, pravda a život. Držím ti palce na tvojej novej ceste :) Nech sa ti darí ;) reakcia na: RE: RE: Nie nechcem žiadny pornhub, radšej sa pomodlím ruženec, či korunku Božieho milosrdenstva. Ďakujem im, že ma vypli.

8.12.2021 17:12
Správna voľba, Ježiš náš jediný priateľ v tomto zlom svete. Drž sa chlape, svet je zlý. Dobre si si vyvolil Ježiša. Zapri zám seba zober svoj kríž a nasleduj ho.

Len, či raz tak nebudú mučiť ľudí? Živý robot ti bude požierať tkanivo a to bude bolieť? Alebo vypestuje rakovinu rozmnožovaním? reakcia na: Xenoboty - „živé roboty“ sa dokážu sami rozmnožovať

2.12.2021 13:12
Len, či raz tak nebudú mučiť ľudí? Živý robot ti bude požierať tkanivo a to bude bolieť? Alebo vypestuje rakovinu rozmnožovaním sa? Na čo to zneužijú? To sa môžme triasť, čo armády s touto technológiou spravia.
Reagovať

RE: Dobre, že ste nám vyzradila pravdu. Aspoň vieme, čo na nás chystajú. reakcia na: Len, či raz tak nebudú mučiť ľudí? Živý robot ti bude požierať tkanivo a to bude bolieť? Alebo vypestuje rakovinu rozmnožovaním?

5.12.2021 19:12
Len si dávajte bacha, ministerka spravodlivosti vás chce za pravdu zavrieť. Chcú uzákoniť zákon proti písaniu vlastného názoru na web v slobodnej krajine. To je totalita z komunizmu a vracia sa s5. Nechcú vo vláde počuť pravdu, že tu niekto zneužil technológie, lebo nemáte dôkazy, tak musíte držať hubu a trpieť. Použite na písanie prosím bezpečný prehliadač tor browser alebo epic privacy browser, sú šifrované, aby vás potom policajti nemučili, že ste nám povedala pravdy tuná o nanotechnológiách. Vraj sa nejaký nano materiál našiel aj vo vakcínach: https://nastub.cz/w/kLNqEGU11WjmQ2ExAB9yJA?title=0&warningTitle=0&start=0s Neviete či je to pravda, či lož ??? Ale, keď niekomu môže za tri sekundy visieť, tak je to divné a potom sa zasa postaví. Alebo má krásny orgazmus alebo blokovaný. Niekto tu musel šíriť chemikálie po ľuďoch.

RE: Veď tak to polícia bude klasifikovať ako formy otroctva. Ak im to vôbec dokážu :-D O čom pochybujem u slovenskej polície ;-D reakcia na: Len, či raz tak nebudú mučiť ľudí? Živý robot ti bude požierať tkanivo a to bude bolieť? Alebo vypestuje rakovinu rozmnožovaním?

5.12.2021 16:12
Veď tak to polícia bude klasifikovať ako formy otroctva. Ak im to vôbec dokážu :-D O čom pochybujem u slovenskej polície ;-D Tí tak polihovat a chrnet, namiesto pomáhať a chrániť. Rozviedka ich preští tipujem. Ale minule sme videli po meste behať to policajné auto so skenerom na streche, tá dodávka policajná a vnútri tie počítače boli. Skenovali aj nás. Zrejme to po meste niekto šíril, tak už ich hľadajú.

RE: A čo keby to nainštalovali na tvoju prostatu a zapli dráždenie, keď budeš robiť manželku? Krásny orgáč? reakcia na: Len, či raz tak nebudú mučiť ľudí? Živý robot ti bude požierať tkanivo a to bude bolieť? Alebo vypestuje rakovinu rozmnožovaním?

5.12.2021 16:12
A čo keby to nainštalovali na tvoju prostatu a zapli dráždenie, keď budeš robiť manželku? Krásny orgáč? :D Prípadne zapnú roztiahnutie prostaty a bude ti visieť alebo nedosiahneš koitus, orgazmus. Tak budú mučiť čoskoro. A ovládnu to cez mobilnú sieť a budú ti šťukať s vtákom, srdcom, či mozgom a dostaneš mŕtvicu/infarkt. Vraj to už niektorým takto spravili a potom ich museli liečiť doktori. Aj ten Rus dostal záhadne infarkt a zomrel, čo vystupoval v prospech ľudí proti kovid19. Vraj vyliečení už nepozerajú pornhub a nehonia :D Skrátka netreba, parádička liečba. Pokroková a lacná. Xenobotom ti upravia prostatu a guľky a už ti netreba ženu, si dokonalý mních eunuch, ale môžeš to brať ako kresťan, že si sa konečne polepšil a nehrešíš rukou na pornhube (: Super, buper liečba. Xenoboty sú super a už nimi liečili aj mučili na Slovensku, samozrejme tajne (; čo keby sa prevalilo, že si niekto honil pri pornhube :D Tak ho preliečila rozviedka a už je zdravý, lebo bol stále plný a musel odpustiť z vtáka na wc. Takto, zaraz vyliečený a potichu, nepýta-nehoníš, paráda môžme sa modliť ruženec celé časy. Vďaka ti Bože za skvelých doktorov, ktorý od nás vzali ponižujúce honenie, lebo sme boli plní. Teraz? Nič! Modlitba v pokoji... Btw, vraj sa tým dá v mozgu vidieť sivé obrazy, ktoré ti tam pošlú ako kyborgovi. Aj to raz bude realita, ale ešte nie je čas. Budeme telefonovať videohovormi priamo v mozgu, skrátka zavrieš oči a voláš a vidíš to ako na skajpe. Toto sme už vyskúšali a fungovalo. Sú to také sivé obrazy, ktoré vidíš akoby sny. Našťastie už všetko odinštalovali, lebo sa o tom píše tu v pc revue a oni nechcú, aby ich iné rozviedky zamerali a chytili. Kyborg je zasa obyčajný človek, alebo beží v tichom režime? Držte sa pc revue. Vyzradila som vám to, aby ste sa na to pripravili, páá.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať