Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Xiaomi Mi 11 / Výkonná vlajková loď s tenkým, štíhlym displejom

2

Spoločnosť Xiaomi predstavila svoju najnovšiu vlajkovú loď, ktorá ako prvý smartfón využíva nový čip Qualcomm Snapgragon 888. Displej s uhlopriečkou 6,81 palca má zaoblené hrany. Pomer strán 20:9 zoštíhľuje a predlžuje zariadenie, takže nie je veľmi široké a veľmi dobre sa drží v jednej ruke. Zadná strana telefónu je vyrobená z tvrdeného ochranného skla Gorilla Glass 5 a nájdeme na nej mierne vystúpený ostrovček s fotoaparátmi. Recenzovali sme model vo farebnom vyhotovení Horizon Blue, ktorý mení farebný odtieň podľa dopadajúceho svetla.

Mi 11 ponúka displej AMOLED s rozlíšením 3200 × 1440 px, schopný zobraziť miliardu farieb. V kombinácii s obnovovacou frekvenciou 120 Hz a maximálnym jasom 1200 nitov je radosť na ňom pozerať videá a hrať hry. Okrem toho sa priamo v displeji nachádza senzor odtlačkov prstov, ktorý má mierne pomalšiu reakciu než klasický senzor na tlačidle. No počas používania sa mi ani raz nestalo, že by nezdetegoval môj odtlačok. Displej ponúka aj režim Always on, ktorý si viete nastaviť podľa seba alebo si vybrať z preddefinovaných možností.

V nastaveniach obrazovky nájdete režim čítania, ktorý upravuje farby a textúry položiek tak, aby pozeranie na displej neunavovalo oči. Ďalej si viete zapnúť funkciu zoslabenia jasu, ktorá zabraňuje nadmernému blikaniu, a teda znižuje zaťaženie očí pri horších svetelných podmienkach. Displej nie je orezaný a na ľavej strane sa nachádza predný selfie fotoaparát s rozlíšením 20 Mpx. Okrem kvalitného ­displeja poskytuje tento model aj celkom slušný ste­reofónny zvuk, keďže má reproduktory umiestnené na hornej aj spodnej strane.

Na zadnej strane nájdeme trojicu fotoaparátov spolu s LED bleskom. Hlavný objektív so stabilizátorom má rozlíšenie 108 Mpx, pod ním sa nachádza sekundárny širokouhlý fotoaparát a túto trojicu dopĺňa 5 Mpx makro objektív, ktorý sa používa na snímanie detailov a objektov zblízka. Videá môžete natáčať v rozlíšení 8K pri 30 FPS a 4K až pri 60 FPS – podľa toho, či sa chcete zamerať na kvalitu alebo plynulosť obrazu.

Na skvalitnenie fotografií a videí sa používa inteligentné softvérové zlepšenie, ktoré prostredníctvom identifikácie objektov a scén dokáže optimalizovať nastavenia foto­aparátu. Fotoaparát poskytuje kvalitnú a účinnú optickú stabilizáciu. Plné rozlíšenie hlavného fotoaparátu sa oplatí najmä pri fotografovaní krajiny či mesta z diaľky, kvalita po priblížení fotky je skutočne ohromujúca.

Sýte farby vidíme pri svetle, ale aj pri zhoršených svetelných podmienkach. Okrem zhotovovania klasických videí a fotografií ponúka tento model aj funkcie na ich kreatívnu úpravu, napríklad klonovanie osôb v rôznych pozíciách pri zachovaní pozadia či videorežim paralelné svety, ktorý spojí obraz s jeho zrkadlovou kópiou. Ďalej tu nájdeme automatický režim na výrobu vlogov, ktorý zjednoduší život nádejným influencerom.

Čo sa týka výkonu, je tu ten najkvalitnejší procesor na trhu, čo určite poteší milovníkov mobilných hier. Herný režim game turbo nastaví výkon a displej zariadenia na maximum. Počas hrania viete sledovať dôležité parametre ako GPU, CPU a FPS. Pri hraní hier na maximálnom výkone sa mobil už po pár minútach začal prehrievať a automaticky znižoval fps z hodnoty 60 fps na 45 fps a následne až na hodnotu 30 fps, čo je najmä pri dynamických hrách citeľná zmena. Kapacita batérie je 4600 mAh, takže pri aktívnom používaní vydrží približne jeden deň. V mobile nenájdeme klasický 3,5 mm audiokonektor ani slot na pamäťovú kartu, no nachádza sa tu slot dual SIM.

Balenie obsahuje 55 W adaptér aj napriek tomu, že časť konkurencie prestala k smartfónom pribaľovať adaptéry. Adaptér dokáže nabiť zariadenie na 100 percent za 45 minút. Ak preferujete bezdrôtové nabíjanie, tento model podporuje 50 W bezdrôtové nabíjanie. Okrem toho poskytuje aj reverzné nabíjanie, ktorým si viete nabiť zariadenia podporujúce bezdrôtové nabíjanie, ako napríklad mobily či smart hodinky.

Mobil má skutočne kvalitný fotoaparát, skvelý výkon, štýlový tenký displej a množstvo zaujímavých funkcií. No pri modeloch z vyššej cenovej kategórie by sme očakávali aspoň základnú IP certifikáciu ochrany proti vode a prachu.

„Štýlový smartfón pre náročnejších používateľov s množstvom zaujímavých funkcionalít, kvalitným displejom a nadštandardným fotoaparátom pre milovníkov sociálnych sietí.“

PLUSY, MÍNUSY:

+ Výkon, kvalitný displej s podporou miliardy farieb a s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, nadštandardný fotoaparát, štýlový vzhľad, reverzné nabíjanie, mód game turbo
- Chýbajúca IP certifikácia, mierne prehrievanie sa pri hraní hier

PARAMETRE:

• Procesor: Qualcomm Snapdragon 888; GPU: Adreno 660; RAM: 8 GB, úložisko: 128 GB; displej: AMOLED 6,81'', pomer strán: 20:9, obnovovacia frekvencia: 120 Hz; zadný fotoaparát: 108 Mpx f/1,85, video 8K (30 fps), 4K (60 fps), širokouhlý fotoaparát: 13 Mpx, f/2,4, makro fotoaparát: 5 Mpx, f/2,4, predný fotoaparát: 20 Mpx f/2,2, video HD (30 fps), konektivita: 5G, Wi-Fi 6, bluetooth 5.2, NFC, infračervený port; operačný systém: Android 11; batéria: 4600 mAh, rozmery: 164,3 × 74,6 × 8,1 mm, hmotnosť: 196 g

HODNOTENIE: 9/10


                                         

Zobrazit Galériu

Romana Jamrichová

Všetky autorove články

2 komentáre

Keby stál tak 150€, to by bolo terno ;) reakcia na: Xiaomi Mi 11 / Výkonná vlajková loď s tenkým, štíhlym displejom

19.3.2021 19:03
Keby stál tak 150€, to by bolo terno ;)
Reagovať

RE: na bazoši reakcia na: Keby stál tak 150€, to by bolo terno ;)

21.3.2021 16:03
na bazoši ho zoženieš za stopäťdesiať, len nechaj nech si ho hlupáci kúpia, vyhrajú sa s ním a potom pod cenu predajú ako prebytok starý šmejd, a tebe sa ešte zíde
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať