ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Xiaomi zaradená medzi najinovatívnejšie spoločnosti roka 2022 podľa BCG

Tlačové správy
0

Boston Consulting Group (BCG) zaradila spoločnosť Xiaomi do svojho zoznamu „50 najinovatívnejších spoločností roku 2022“.

SAMSUNG_112022_M Advertisement

Toto zaradenie je čiastočným uznaním záväzku spoločnosti Xiaomi pokračovať v technologických inováciách a posilňovať svoje výskumné a vývojové kapacity. V druhom štvrťroku 2022 dosiahli jej výdavky na výskum a vývoj 3,8 miliardy RMB (547 mil. EUR), čo predstavuje medziročný nárast o 22,8 %.

Na augustovom podujatí pri príležitosti uvedenia produktov Xiaomi na trh Lei Jun, zakladateľ, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi Group, uviedol, že investície spoločnosti Xiaomi do výskumu a vývoja od roku 2017 rástli zloženou ročnou mierou rastu 39,7 % a očakáva sa, že v roku 2022 dosiahnu 17 miliárd RMB (2,45 mld. EUR) a v nasledujúcich piatich rokoch 100 miliárd RMB (14,4 mld. EUR).

Rebríček najinovatívnejších spoločností BCG je z veľkej časti založený na prieskume medzi viac ako 1 500 globálnymi manažérmi v oblasti inovácií, ktorí boli oslovení v decembri 2021 a januári 2022. Hodnotí sa v ňom výkonnosť spoločnosti v štyroch kategóriách: globálny mindshare, pohľad odborníkov z odvetvia, revolučná zmena v segmente a tvorba hodnoty.

Spoločnosť BCG zverejňuje svoju výročnú správu o inováciách od roku 2003. Medzi ďalšie spoločnosti na zozname z roku 2022 patria Microsoft, Alphabet, IBM, Pfizer, Coca-Cola, Tencent a ďalšie.

Spoločnosť Xiaomi buduje stále sa rozširujúcu technologickú ekosféru zahŕňajúcu smartfóny, nositeľné zariadenia, inteligentnú domácnosť, inteligentnú výrobu, inteligentné elektrické vozidlá a bionické roboty s cieľom lepšie prepojiť ľudí s okolitým svetom a zlepšiť ich život.

O spoločnosti Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi bola založená v apríli 2010 a od 9. júla 2018 je kótovaná na trhu Main Board hongkonskej burzy cenných papierov (1810.HK). Xiaomi je spoločnosť zameraná na spotrebnú elektroniku a smart výrobu, ktorej hlavnou činnosťou je produkcia smartfónov a inteligentného hardvéru, ktoré sú prepojené na platforme Internetu vecí (IoT).

V duchu vízie „Spriateľme sa s používateľmi a buďme skvelou spoločnosťou v ich srdciach“, Xiaomi neustále pracuje na inováciách, vysokokvalitných používateľských skúsenostiach a prevádzkovej efektivite. Spoločnosť vytrvalo vytvára úžasné výrobky za primerané ceny, aby inovatívne technológie mohli zlepšovať život každému na svete.

Xiaomi je jednou z popredných svetových spoločností vyrábajúcich smartfóny. Trhový podiel pokiaľ ide o dodávky smartfónov v treťom štvrťroku 2021 spoločnosť umiestnil celosvetovo na treťom mieste. Spoločnosť tiež vytvorila špičkovú svetovú spotrebiteľskú platformu AIoT (AI + IoT), na ktorú bolo k 30. júnu 2021 pripojených 374,5 milióna inteligentných zariadení (nezahŕňajúc smartfóny a notebooky). Produkty značky Xiaomi sa predávajú vo viac ako 100 krajinách a regiónoch po celom svete. V auguste 2021 sa spoločnosť tretí raz umiestnila na zozname Fortune Global 500, na 338. mieste, čo je o 84 miest vyššie ako v roku 2020.

Spoločnosť Xiaomi je súčasťou indexov Hang Seng Index, Hang Seng China Enterprises Index, Hang Seng TECH Index a Hang Seng China 50 Index.

Viac informácií o Xiaomi ako spoločnosti nájdete na https://blog.mi.com/en/.

 

Xiaomi

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať